5 tipů pro zábavnou procházku se psem

Na procházku chodíme s pejskem každý den, ale často k tomu přistupujeme jako k denní rutině, ne jako k zábavě. Jak na to, aby procházka byla zábavou a ne otravou, vám prozradíme v tomto článku.
 pes s hračkou ve vodě
·         Hrajte si s pejskem
Trénovat aportování můžete nejen doma a na zahradě, ale i kdekoli na procházce v parku, v lese, na louce. Stačí si s sebou vzít pejskovu oblíbenou hračku a hned je o zábavu postaráno. A pokud zrovna vašeho pejska aportování nebaví, tak to vůbec nevadí. Najde se totiž spousta jiných psích her a triků, které lze do procházky začlenit. Například slalom mezi nohama, přeskakování spadlého stromu či hledání ukrytých pamlsků v trávě. Fantazii se meze nekladou.
 běh psa na trávě
·         Trasy procházek střídejte
Chodit jednu a tu samou trasu přestane brzo bavit nejen pejska, ale po určité době určitě              i vás. Naplánujte si tedy trasu procházky předem a zkuste ji trochu obměnit. Jednou můžete vyrazit z opačné strany, než běžně chodíte, podruhé se zkuste podívat i na jiná místa v okolí, kde jste třeba ještě nebyli nebo podnikněte výlet do města či přírody. Kromě toho, že bude procházka vždy něčím jiná, máte skvělou možnost, jak potkat nové lidi a psí kamarády.
·         Cvičte a odměňujte
 
Stává se vám občas, že když na pejska zavoláte, dělá, jako by vás ani neslyšel? Zkuste ho víc motivovat a hned uvidíte tu změnu. Stačí ho za rychlé přiběhnutí odměnit pamlskem a rázem bude každé další přivolání rychlejší. Cvičit poslušnost na procházkách je ideální, a pokud navíc pejska pochválíte a následně odměníte, bude se na každé další přivolání doslova těšit. Během procházky to přitom nemusíte nijak přehánět, 3 – 5 přivolání bohatě stačí.
 
·         Zasportujte si
Máte sportovního ducha? Co tak si zajít s pejskem třeba zaběhat?Nejen, že uděláte něco pro své zdraví, ale skvěle zabavíte i unavíte svého psa. Běhat můžete klidně i s čivavou. Na velikosti vůbec nezáleží, záleží pouze na trénovanosti a kondici pejska.  Nejprve tedy začínejte s krátkými trasami a poté je postupně prodlužujte.
 
·         Vyrazte k vodě
Je léto a to přímo vybízí zajít se někam zchladit. Pokud máte v okolí nějakou vodní plochu, můžete procházku spojit s koupáním. Většina psů plavání miluje. Navíc kromě toho, že je plavání pro mnohé aktivní psy skvělou zábavou, je to i ideální sport pro psy s pohybovými problémy.