Rubriky
Cestování

Když lidé cestují

Každý, kdo může a má spousty peněz, tak se někam vypraví. Jedni za sluníčkem, druzí za sněhem. Třetím je to jedno, ti chtějí navštěvovat hrady a zámky. Někteří jedou jen za hospodou, jiní jen za horolezectvím. Většinou dle svého gusta a podle toho, co jej na tomto světě nejvíce baví. 

Takže turisté nám plní nádvoří hradů a zámků, kde se pohledem na staré věci kulturně vyžívají. Ten, kdo netuší rozdíl mezi barokem a rokokem je tak řádně poučen, aby to zhruba za dvě až deset minut zase zapomněl. Někteří tato stará obydlí navštěvují kvůli vyhlídkám a pokud to jde, kupují si vstupenky jen na věže a tak podobně. To proto, aby viděli krajinu a proto, že je jim rozdíl mezi barokem a rokokem zcela lhostejný.  

hrad

Cestuje se též na jednodenní výlety, většinou s dětmi, které v duchu rodičům neslyšně spílají, neb přece mohli doma pařit s kamarády, nebo proti nim. Ach jo, máme to život, říkají si v duchu, když například kráčejí lesem a s údivem patří na své rodiče, kteří s radostí lokají lesní vzduch a jsou výletem nadšeni.  

Cestovat se však může také na delší pobyty. Zde je pak důležité mít kde přespat, protože dnes už moc lidí pod širákem spát neumí. Nebo nechce a bojí se. Ono je to také dost riskantní, protože nikdy nevíte, kdy na vás někdo nepřijde, že je to jeho soukromý pozemek a že tam nemáte co dělat. Ti chytřejší, nebo přesněji řečeno vychytralejší vás však na té louce nechají za nějaký obol a vy jste spokojeni. Oni si však řeknou takovou sumu, že byste za to měli bydlení v tří hvězdičkovém hotelu. Čert, aby je… 

les

Jede-li se na déle, je třeba si mimo ubytování také zajistit, tedy vzít s sebou patřičné kalorie, nějakou krmi, pokud nechceme podporovat majitelé hospod a restaurací, kteří se ani trochu nestydí říci si o zalitou čínskou polívku v ceně deseti korun rovnou stovku.  

Tak co, kam se chystáte a hlavně, na jak dlouho? 

Rubriky
Cestování

Thajsko

Je 2. ledna a já s bráchou balím posledních pár věcí. Čekala nás měsíční cesta v jiném koutu světa, kde platí úplně jiná pravidla než ta Evropská. S velkým odhodláním a radostí jsme tedy nasedli do letadla a nekonečných šest hodin sledovali jeden film za druhým. Po přestupu v Kataru nás konečně přivítala Asie.
děti - rybaření
Naše kroky začínají v hlavním městě Bangkok, které je charakteristický svojí rozmanitostí. Jako světová metropole má 8 milionů obyvatel. Ať už jste jen na luxusní dovolené v hotelu nebo procházíte pouze s batohem. S vlídným úsměvem a dobrým srdcem Vás tu přivítá každý. My zvolili tu druhou možnost. S batohem se vydáváme mimo letiště do předem zamluveného „Guest housu“ (tj. malý penzionek). Dva  dny jsme se v Bangoku zdrželi a stačilo nám to. Byl čas vyrazit do jižní části Thajska.
socha Buddhy
Konkrétně tedy na ostrov Koh Samui, který patří mezi ty klidnější ostrovy. Dlouhé, bílé pláže s průzračně čistým mořem.  Strávili jsme tam skoro týden než jsme vyrazili trajektem na další ostrov Kho Phi Phi, který je pravým opakem toho klidu a odpočinku. Lidská zoo turistů, nespočet noční zábavy a přeplněné pláže. Taky je to jedno z nejdražších míst v Thajsku. Řekli jsme si, že všech těchto zábav bylo dost a půjdeme prozkoumat více jejich náboženství, které je tu charakteristické. Buddhismus. Monumenty a chrámy toho náboženství je vidět po celém Thajsku. Mniši oblečení v oranžovém šatu je tu na každém rohu. Jeden mnich nám dokonce pronesl modlitbu a předal nám kousek kamene s ozdobou Buddhy.
A jaký je vlastně Thajsko v celé své kráse? Thajsko je vyznačené svým gastronomickým uměním. Výborně Vám dokážou usmažit pálivá a nepálivá jídla, po kterých se budete olizovat ještě měsíc po návratu. I já si ochutnal jedno z pálivějších jídel a věřte mi ani kýbl s vodou mi nestačil, abych zahnal pálivou chuť a napuchlé rty.  Pokud si tam něco chcete zakoupit ani bez smlouvání se neobejdete.
Pokud si chcete vybrat první zemi, kterou procestujete bez cestovní agentury a nemáte desetitisíce na účtu, tak Thajsko bude perfektní start pro „low cost“ cestovatelský život. Tak hodně štěstí na cestách.

 

 

Rubriky
Cestování

Dopřejte si to nejlepší

Zuby jsou pro naše fungování něčím velice důležitým, a proto bychom se o ně měli starat. Každý moc dobře ví, že jakmile se objeví nějaký ten problém, je to velice nepříjemná a bolestivá záležitost, kterou je nutné řešit tak rychle, jak to jenom bude možné. Když bude Váš chrup v pořádku, vyhnete se všem možným nepříjemnostem a budete mít jistotu, že je všechno tak, jak by to mělo být, na to nezapomínejte.
Je tedy dobré nepodceňovat pravidelnou péči a starat se o to, aby byl Váš chrup v dobrém stavu. Někdy se ovšem objeví nějaké komplikace, jako je například zubní kaz. V takovou chvíli je dobré se obrátit na někoho, kdo už rád všechno dobře opraví.

zubař

Zbavte se bolesti
Zubní ambulance liberec může svoje služby nabídnout i Vám, na to se spolehněte. Uvidíte, že o Váš chrup bude dobře postaráno a s ničím si nebudete muset dělat starosti. Zbavíte se bolesti a budete moct opět naprosto normálně fungovat, což je samozřejmě důležité.
Někdy člověka přepadne bolest zrovna ve chvíli, kdy to nečeká, a proto je dobré vědět, na koho se můžete v takovou chvíli spolehnout a zajistit, aby bylo o Váš chrup kvalitně postaráno. Díky tomu se vyhnete všem možným starostem a bolestem, které by se akorát s časem zvětšovaly.

zub

Služby pro každého
Když budete o svůj chrup dobře pečovat, tak veškeré problémy zaručeně eliminujete na minimum, na to se můžete spolehnout. A proto je dobré tuto poctivou péči jen tak nepodceňovat, bolesti chrupu totiž mohou být opravdu velké. Jakmile se ale nějaké problémy objeví, je vždy dobré vědět, na koho byste se měli obrátit a kdo už Vám od bolesti efektivně a snadno pomůže. Využijte tedy těchto možností, jsme tu přeci jenom pro Vás, a vždy se rádi postaráme o to, abyste byli s naší prací spokojeni, na to se spolehněte. Vždy tak budete mít jistotu, že se v případě problémů máte na koho obrátit, a proto této skutečnosti využijte.