Rubriky
Výrobky

Co vše dokáží bazénové tablety 5v1

Horké letní dny je samozřejmě příjemné strávit v bazénu. Problém je, že také vytváří prakticky ideální podmínky pro rozvoj řas a sinic. To platí zvláště tehdy, pokud se k vysokým teplotám přidá i dusné bezvětří. Proto není divu, že v této době získá voda takřka ve všech bazénech i při nejlepší péči poněkud zelenější odstín.

Je samozřejmě jasné, že se jej chceme co nejdříve zbavit. Koneckonců, pokud je necháme se rozmnožit, mohou se stát dokonce nebezpečnými, zvláště pro malé děti a lidi trpící kožními problémy, jako je například ekzém. Problém je, že mechanické metody jako vybírání síťkou či filtrace příliš nepomohou, neboť částečky jsou tak malé, že jimi z velké části bez problémů proklouznou. Nezbývá tedy než se obrátit na chemii, která je zahubí.

bazén s průzračně čistou vodou

V tomto ohledu je zdaleka nejpoužívanějším chlór, avšak v době letních horkých vln ani on sám nestačí. Ovšem na druhou stranu je pochopitelné, že bazénová chemie sebou přináší své vlastní problémy, a proto jí chceme používat co nejméně. A to je důvod, proč používáme například bazénové tablety 5v1 chlorito.cz. Jejich výhodou je, že mají více účinků. To znamená, že není nutné přidávat více přípravků. Jaké účinky to ale jsou?

děti koupající se v bazénu

V první řadě obsahují chlor. Ten zahubí naprostou většinu mikroorganismů, což nejen zlepší stav vody, ale také zabrání jejich opětovnému šíření. Pak je zde projasňovač. Ten má za úkol proměnit kalnou vodu zpět na čirou. To značně zlepší nejen kvalitu vody, ale především také její vzhled.

Další součástí celé směsi je vločkovač. Ten způsobí, že se již zmíněné mikroorganismy shluknou do větších celků, které je možné vybrat buď ručně nebo pomocí filtru. Díky tomu tak můžeme snadno odstranit ty, které byly zabity chlorem. Ocenit také musíme i stabilizátor pH vody, což je další parametr, který často způsobuje potíže. Nejenže je totiž příliš kyselá či zásaditá voda škodlivá pro lidi, navíc opět představuje živnou půdu pro určité organismy. A to rozhodně nechceme. V neposlední řadě nám také tyto tablety vodu vydezinfikují, čímž opět omezí tvorbu řas a sinic pro další období. Díky tomu dosáhneme i s minimem přípravků krásně čisté a hlavně zdravotně nezávadné vody, ve které bude radost se koupat.

Rubriky
Výrobky

Darováno z lásky

Při výběru dárku je vždy důležité brát v potaz náš vztah ke konkrétní osobě. Jiný typ dárku dáme babičce, jiný svému nadřízenému, a jiný pak zase někomu, koho milujeme. Dárky z lásky musí být cíleny na konkrétní osobu, a je vhodné, když jsou jedinečné, osobní, a promyšlené. Jaké dárky se z lásky dávají, a jak je volit?

Šperky

Když chceme obdarovat osobu, která má v našem srdci speciální místo, můžeme zvolit šperk. Při jeho výběru se musíme samozřejmě řídit vkusem dané osoby, avšak také naším citem k ní. Čím výjimečnější je pro nás onen člověk, tím originálnější musí být šperk, který vybereme. Je tedy na místě vyhnout se klasickým zlatnictvím, a šperky pořizovat tam, kde jsou dělány na míru, a každý z nich je jedinečný. Pro muže pak můžeme zvolit třeba ručně dělané pánské dřevěné hodinky s věnováním, či sponu na opasek, pro ženy pak různé desénové prsteny, náušnice, či brože, které budou vyrobeny s ohledem na naše přání.

dřevěné hodinky

Parfémy

Pokud partnera dobře známe, již se vyznáme v tom, které vůně jsou mu příjemné, a které nikoliv. Proto je v takovém vztahu již mnohem vhodnější obdarovat parfémem, než kdykoliv jindy. Kupovat však laciný parfém není na místě, a pokud si nemůžeme dovolit kvalitní značkovou verzi, je lepší se poohlédnout po jiném dárku.

květinový parfém

Fotodárky

Nic neukáže naši lásku lépe, než dárek, který vyobrazuje důležitý moment našeho vztahu. Naštěstí jsou na trhu možnosti, jak nechat potisknout jakýkoliv předmět fotografií. Milý je třeba hrníček se svatební fotografií, polštář s fotkou jak se líbáte, či fotokniha vzpomínek vašeho vztahu.

Zážitky

Pokud jste aktivním párem, jistě nebude od věci darovat zážitek. To lze snadno, a to tak, že vyhledáte právě takovou společnost, která konkrétní zážitek nabízí, a zakoupíte si poukaz. Co třeba párová masáž, společná dovolená, nebo třeba adrenalinová zábava? Fantazii se meze nekladou.

Rubriky
Výrobky

Co stojí za naším přejídáním?

Přejídání je velký problém spousta lidí. Bohužel, se mu nevěnuje dostatečná pozornost, přitom může vést k závažným věcem, jako je obezita, trávicí obtíže, a dokonce může přerůst až k poruše příjmu potravy. Podívejte se na nejčastější důvody, proč se přejídáme.

Nedostatek bílkovin v našem jídelníčku

Bílkoviny jsou jednou ze tří makroživin, které tvoří náš jídelníček. Zbylé dvě jsou sacharidy a tuky. Bílkoviny mají totiž ze všech třech makroživin největší sytící účinek. Porovnejte si sami, kdy se cítíte dříve hladový? Když si dáte talíř těstovin se zeleninou, nebo když si dáte kus masa s přílohou a zeleninou? Pokud porce jídla neobsahuje dostatek bílkovin, dostaneme brzy znovu hlad. Přitom ona porce mohla být kaloricky vydatnější než obdobné jídlo s dávkou bílkovin.

váha

Vynechávání jídel

S počtem porcí za den je to individuální. Někomu stačí dvě jídla denně, někdo potřebuje šest menších porcí. Pokud ale máte zvyk, který má spousta lidí, že se přes den jídlu téměř nevěnujete, třeba kvůli pracovnímu vytížení, je v podstatě normální, že vás večer přepadne vlčí hlad a nevíte, co sníst dřív. Nakonec je vám z přejedení nevolno a trávíte jídlo skoro celý následující den až do večera, než se zase najíte horou jídla. Jedná se o začarovaný kruh. Zkuste si přes den vyhradit více času na jídlo a rozdělit si denní příjem do více porcí, abyste přešli přejídání.

donuty

Stres

Každý z nás se občas dostane do stresové situace. Jsou lidé, kteří ve stresu ztrácí apetit a nemůžou takřka nic pozřít, ale druhá skupina naopak tiší dopady stresu na jejich organismus jídlem. Pokud je stres velký, snadno sklouzneme k přejídání, abychom si přivodili nějaké pozitivní pocity. Bohužel, v těchto chvílích často saháme po tom nesprávném jídle, jako jsou příliš tučná jídla nebo jídla s vysokým obsahem rychlých cukrů, po kterých máme brzy znovu hlad.

Dietování

Možná jste se dostali do začarovaného kruhu diet. Řeknete si, že potřebujete zhubnout a drasticky omezíte svůj jídelníček, nejlépe jen na kuřecí maso, zeleninu a suchou rýži. Tohle ale samozřejmě vydržíte jen týden, dva, silní jedinci třeba měsíc a poté už to vaše tělo a vůle nevydrží. Najednou budete mít pocit, že musíte v jídle dohnat vše, co jste po dobu diety zanedbali. Následují dny až týdny přejídání, než se dostaví výčitky svědomí a vy sklouznete zase do drastické diety. Daleko lepší je rozumný, vyvážený jídelníček, v kterém si můžete občas dovolit nějakou tu sladkost či nezdravou pochutinu. Pro více tipů ohledně tohoto tématu navštivte Proč se přejídáme a jak s tím přestat? Goodly.cz.

Rubriky
Výrobky

Dokončovací operace

Často se týkají povrchu

Když chceme efektivně vyrobit třeba rotační součást, tak to lze realizovat ve dvou částech. Tou první je hrubování, které se nám za krátký čas postará o úběr velkého množství materiálu. Ovšem drsnost povrchu není nic moc, což platí i o přesnosti. Proto se následně vhodným soustružnickým nožem při vysokých otáčkách a menším posuvu zajistí hezký povrch a přesnost. Ovšem ani to někdy nestačí a od toho tu jsou dokončovací operace. Takové lapování dokáže opravdu divy.

povrch kovu

Je to poměrně specifická operace, díky které se dá vzhledově dosáhnout velmi dobrého lesku, a především hladkého povrchu. Jestliže máte zájem o zdokonalení především vzhledu, tak se využívá leštění. To sice zvedá cenu výrobku, ale ten vypadá následně mnohem lépe, a to se v řadě případech hodí. Lesk se takto dá získat i u předmětů, které již něco mají za sebou. Pozor na pasty s abrazivními částicemi, aby povrch nepoškodili drobným https://m.kr-jihomoravsky.cz/Default.aspx%3FID%3D345377%26TypeID%3D2 poškrábáním.

Přesná díra

Když budeme vrtat obyčejným vrtákem, tak ten většinou splní naše požadavky, protože jeho přesnost na tom není nijak špatně. Takže na běžné věcí to bohatě stačí, ale někdy je to málo. V takovém případě nastupuje na scénu stavitelný výstružník. Pracuje se s ním tím způsobem, že nejdříve je potřeba na hrubo vyvrtat o něco menší díru. Následuje dokončovací operace, a to právě přes tento nástroj. Díra se s pomoví vystružování dokončí, takže má přesný rozměr. Prodávají se různé rozměry a od různých výrobců.

kuželový výstružník

Jedná se o nástroj, u kterého je přesnost vyžadována, takže jeho výroba je náročnější, což se odvíjí také na ceně. Jestliže jej ve firmě potřebujete, tak si jistě nejde využití a při výrobě se částka za nákup vrátí. Splňují normu, což je důležité, protože máme opravdu jistotu, že mají požadované vlastnosti a rozměry. Jsou to nástroje ruční, takže k nim nepotřebujeme žádné drahé stroje.

Rubriky
Výrobky

Originální a zajímavé lustry do domácnosti

Výběr vhodného osvětlení do domácnosti a do každé místnosti je zodpovědnou volbou. Každý lustr je jinak zpracovaný, má jiné zákonitosti propouštění světla, je z jiných materiálů a je jinak zpracovaný. Nabídka je široká a tak lze vybírat opravdu zajímavé kousky do každé místnosti. Ale jak vybrat ten nejlepší lustr?

Je třeba si určit několik kritérií, které má daný lustr splňovat. Je třeba zvážit, jak máme celou domácnost či jednotlivé místnosti laděny. Zda vše ladíme do určitého stylu, který je charakteristický svým zpracováním či materiálem a na základě toho vybíráme i lustr. Ten totiž dokáže místnost krásně doladit. Lustr může být i velmi dominantní a může poutat pozornost. Nebo může být naopak velmi nenápadný a decentní, ale přesto elegantní. Určení stylu, ve kterém chceme hledat daný lustr je velmi důležitý.

zajímavé lustry v pokojích

Následně je třeba vzít v úvahu jaké osvětlení a kde ho chceme mít. Tedy zda lustr bude jediným druhem osvětlení, pak zda bude světlo žluté či bílé a zda má osvětlit celou místnost nebo zda má svítit jen v jedné části. Někde stačí osvětlit jen celou místnost někdy je potřeba nasvítit více jednu část, kde se třeba pracuje a v druhé polovině může být světlo tlumené. To je před výběrem nutné také zvážit a určit si, jakou funkci má daný lustr splňovat.

originální vybavení pokoje

Jiný lustr se také hodí do různých místností. Zajisté koupíme jiný lustr do kuchyně a jiný lustr do ložnice Light4home.cz. Například v ložnici, nebo v místnosti ve které jsme před spaním, je třeba, aby bylo dvě hodiny před ulehnutím žluté tlumené světlo. Není tak vhodné koukat do mobilů ani na televizi. Díky tomu bude usínání snadnější a rychlejší. Je možné si tak pořídit osvětlení, které dokáže měnit barvu světla i jeho intenzitu. Takové osvětlení se hodí i do dětského pokoje. Důležité je si najít takový lustr, který bude splňovat základní požadavky, byl estetický v dané místnosti a zároveň se vám líbil a byli jste s ním spokojený.

Rubriky
Výrobky

Jak zařídit byt ve vintage stylu

Jste štěstím bez sebe. Budete se stěhovat a je na vás komplet zařízení vašeho nového domova. Při hledání inspirace stále narážíte na šedou, bílou a moderní design. Pro vás studené a neútulné. Máte ráda staré věci s příběhem a duší? Tak v tom případě je pro vás vintage styl to pravé.

Vintage můžeme volně přeložit jako „starý ročník“. Jakými pravidly se řídit, abyste nešlápli vedle?

Nábytek a doplňky ze stejné doby

Vybírejte nábytek i doplňky z jednoho historického období. Prohlídněte si dobové fotografie i filmy. Líbí se vám styl 20. let nebo dáte přednost hravějším 50. létům?

vintage

Nespěchejte

Vintage styl vyžaduje více času než jiné styly. Může se stát, že si vyhlédnete konkrétní kus nábytku, který budete chtít sehnat v původním stavu. A navíc v co nejlepší kvalitě. Pokud možno neslevujte z toho. Jen tak budete s výsledkem 100% spokojená.

Kombinujte původní nábytek s novým

Oběhněte starožitnosti a antikvariáty. Dá se tam ulovit spousta zajímavých doplňků. Koukejte na kvalitu a zvažte, co se dá ještě zrenovovat a co už ne. Originální kusy zkombinujte s novými v daném stylu. Na starožitný noční stolek položte vázu s vintage designem z běžné obchodní sítě.

světla

Myslete na detaily

Jsou to drobnosti, které udělají celek. Místnostem dodají dynamiku. Mohou to být dobové knihy, černobílé fotografie nebo kovové svícny umístěné na poličce.

Koukněte k sousedům na půdu

Asi vám to připadá nevhodné, ale kolikrát se dají najít na půdě opravdové poklady. Pokud máte možnost a dobré známé, kteří vám rádi nějaký ten historický kousek ponechají, využijte toho. Osobní příběh dané věci dodá na exkluzivitě.

Na podlahu parkety nebo koberec

Záleží z jakého období své hnízdečko zařizujete, ale nejčastější varianta u vintage stylu jsou dřevěná prkna, dřevěné parkety nebo koberec se vzorem.

A závěrem: nezapomeňte na květiny, starožitný květináč může stylově dozdobit váš interiér.

Přeji, ať máte domov dle svých představ.

Rubriky
Výrobky

Koukáte na sport v televizi?

Máte rádi sport a věnujete se nějakému aktivně? Anebo je pro vás nejlepší aktivitou sledování sportu v televizi? Proč by taky ne, vždyť sledovat skuteční mistry sportu, ať už na olympiádě, nebo při mistrovství světa, republiky, šampionáty, to je vždy zážitek.

Mým oblíbeným sportem v televizi je cyklistika. Ne že bych koukala na celé etapy Tour de France, ale pokud se jede Světový pohár v Novém Městě na Moravě, tak sedím u televize jako přibitá. Sledovat cyklisty, jak bravurně sjíždějí náročné terénní přírodní i uměle vytvořené překážky, kořeny stromů, kameny, jak vyjedou prudký kopec, do kterého bych já kolo tlačila, to je zkrátka nádhera. Pokud si s nimi navíc pohrává počasí a jedou v dešti, v blátě, je to skutečně obdivuhodná podívaná.

cyklistika

Další můj oblíbený sport je tenis. Sedět přímo na tribuně na kurtu, to je o procvičení krční páteře, ale u televize je to velice příjemný zážitek. Kromě toho naše tenistky, to jsou skutečně prvotřídní hráčky, které se zapisují do světových žebříčků na nejvyšší místa. Je úchvatné sledovat, jak si kameraman vyhrává s jednotlivými záběry, jak si režisér pohrává se zpomalenými záběry, jak technika zaznamenává rychlost podání míčku, jestřábímu oku neuteče jediný míček mimo dané hranice kurtu. Detailní záběry na tenistu, na tenisový míček, jak se odráží od tenisového výpletu Sportoaza.

krasobruslení

A jako správná ženská, nesmím vynechat v top trojce nejoblíbenějších sportů krasobruslení. Elegantní, přitom fyzicky vysoce namáhavé, skoky, které skoro popírají fyzikální zákony, ať už jednotlivci, nebo dvojice, vždy je to vysoce estetický zážitek. Ti nejlepší krasobruslaři zaplní celou ledovou plochu, i když jsou tam sami a celá hala nedýchá vzrušením, aby bruslař neudělal chybu a nespadl. Bolest při dopadu na ledovou plochu, to rozhodně nebude příjemné. Koukejte na sport v televizi, ale nezapomeňte si někdy také zasportovat.

Rubriky
Výrobky

O čem vypovídají zkušenosti s ženšenem a jinými adaptogeny

Dokud nemáte vlastní zkušenost, nemůžete mít o ničem přesnou představu, a pouze se pohybujete na teoretické bázi. Něco jiného je něco pouze vědět a odlišné je něco prožít či vyzkoušet, jak se říká, na vlastní kůži. Na základě vlastních zkušeností pak lépe popisujeme jakékoli děje a události, protože jim zároveň udáváme skutečný pravdivý význam.

listy ženšenu

Týká se to i zkušeností s ženšenem erectmax.cz a dalšími adaptogenními rostlinami, které vykazují komplexní působnost, a s nimiž se náš život může proměnit ve sled pozitivních událostí. Nemusíte totiž život jen snášet jako nutné zlo a prožívat jej skrze problémy a utrpení, někdy stačí jen málo, abyste prozřeli a měli otěže vlastního bytí pevně ve svých rukách.

kořen ženšenu

Vitalita – možná to znáte z vlastní zkušenosti: Ráno se probudíte a potřebujete se jaksi „nastartovat“. Dokud si nedáte svůj šálek kávy, není to ono, a posléze vlastně zjistíte, že káva vás uvrhne do normálu a neposkytne vám nic víc, přitom by mělo být přirozené ráno vstát a začít cokoli provádět i bez kávy. Káva má totiž jednu nepříjemnou vlastnost – je návyková a navíc znatelně „rozhází“ hormony v těle tak, že převládnou ty stresové. Ty pak narušují další přirozené jevy v organismu a namísto energie se pak po kávě s abstinenčními příznaky dostaví i nepřirozená únava a točíte se v začarovaném kruhu. Zkuste namísto kávy užívat ženšen a k pití kofeinových nápojů se pak třeba už nevrátíte.

Sex – lidé, kteří jsou ochuzeni o sexualitu, bývají rozmrzelí, otravní, nesví, podráždění a třeba i agresivní, nepřející a závistiví. Sex je jeden z nejúčinnějších léčebných prostředků na většinu neduhů, ale když nemáte erekci nebo se nedostavuje potřebné libido, je k sexu daleko. Ženšen, Maca peruánská, Ashwagandha, Rozchodnice růžová či sibiřský ženšen (Eleuterokok) jsou prostředky, s nimiž docílíte úspěchu i v sexuální oblasti, a to bez vedlejších účinků.

Rubriky
Výrobky

Horko v létě se dá zvládnout

Všichni jistě známe situaci, kdy je venku opravdu vedro a my nemůžeme už skoro ani dýchat. Každý to určitě zažil. Venku je to na úpal a doma to není o nic lepší, jelikož máme doma okna přímo proti slunečnímu záření. A co teprve lidi žijící v panelovém domě zcela v posledním patře? Šílená představa, že? Jenomže to není pohádka, ale realita. V létě, když se člověk paří a neví, kam se má dřív schovat, protože nikde to není dostačující, pak jsme z toho akorát tak podráždění a unavení z každé aktivity, kterou musíme vykonat.

A co, když řeknu, že se již nemusíte trápit? Že nemusíte vždy hledat nějaké stinné místo, abyste se chvíli před úmorným teplem schovali? Ano, opravdu je to možné.

klimatizace

Klimatizace jako taková je skvělým a nejlepším pomocníkem při parných dnech. Je to vynález prostě k nezaplacení. Určitě znáte ten pocit, kdy je venku přes třicet stupňů, sluníčko neskutečně pálí a vy si pustíte klimatizaci v autě a rázem je po problému. Najednou vám je příjemně a jen sleduje tonoucí chodce procházející kolem vás. Otázkou je, když to jde v autě, tak proč byste se měli zbytečně trápit doma? Ano, i doma lze mít klimatizaci, výborné, že?

vícde klimatizací najednou

Klimatizace Praha přichází s velmi moderními a kvalitními klimatizacemi od zaručených výrobců. S výběrem té pravé klimatizace do vašeho obydlí vám velice rádi pomohou, aby byl výsledek, co možná nejúčinnější. Pokud se rozhodnete zakoupit klimatizaci do domu zde, tak opravdu nebudete litovat, jelikož vám klimatizaci i namontují a budou se o ni starat i nadále formou různého pravidelného servisu i v době nečekaného výpadku. Samozřejmě, že za vším stojí skuteční profesionálové.

S rozhodnutím dlouho nečekejte, jelikož léto tu bude co nevidět a pak budete litovat. Nejenže se budete cítit dobře a organismus se nebude zahřívat, ale pročistí to i vzduch v domácnosti od všelijakého prachu, pilu i nečistot. A to stojí za to.

Rubriky
Výrobky

Dámské kožené kabelky

Každá z žen touží po krásné kabelce, vždyť jde o základ šatníku, který ničím jiným nenahradíte. Mezi kabelkami naleznete mnoho druhů, ať už se jedná o psaníčko, které vyndáváte ze skříně při různých slavnostních příležitostech, nebo o kabelku menších rozměrů, která slouží pro odložení drobnějších předmětů. Ale nejoblíbenějším typem jsou kabelky pro každodenní použití, u které mnohá z žen ocení větší rozměry. Do takové kabelky by se přece měla vejít peněženka, klíče, deštník, taštička s make-upem, někdy také knížka a u mladých studentek nejeden sešit či učebnice.

dámská kožená kabelka

Proto velmi vyhledávanou vlastností dámské kožené kabelky je její výdrž a životnost. Není asi překvapením, že nejlepší vlastnosti zaručují nejkvalitnější materiály. Jedním z takových je jistě kůže. Na těchto stránkách naleznete velký výběr mezi koženými kabelkami v italském stylu, který Vám zajistí pozornost všude tam, kam kabelku vyneste, ať už jdete do práce, jen tak do města nebo třeba na schůzku. Kromě již zmíněného máte možnost si kabelku vybrat přesně v barvě, která Vám bude sedět a zvolit si můžete také styl, do ruky nebo přes rameno, to je jen na Vás. Každá žena preferuje jinou barvu a samozřejmě ne každá barva se všem do šatníku hodí. Proto také je zde barevná škála výrobků téměř neomezená.

kožená kabelka

Vedle kožených kabelek ale v nabídce najdete pánské a cestovní tašky, deštníky nebo dokonce peněženky. Péče o koženou kabelku není jednoduchá. Před prvním použitím je nutné kabelku ošetřit krémem s impregnačními účinky a tuto péči opakovat pravidelně vždy po určitém období. Stejně tak i zipy je možné udržet v bezchybném stavu pomocí včelího o vosku. Pokud se o svou kabelku budete starat správně a pravidelně, vydrží Vám funkční a krásná po dlouhou dobu. Kožené kabelky s věkem neztrácí ani svůj tvar a umí si udržet i původní barvu. Kabelka totiž není pouze taška, ale hlavně módní doplněk.