Rubriky
Výrobky

Kontryhel neboli ženský čaj

Kontryhel je bylinka, která má v lidovém léčitelství své místo již po staletí. Naši předkové vypozorovali, že vykazuje významné účinky zejména na ženské potíže, související s pohlavními orgány, s početím a s těhotenstvím. Porodit zdravého potomka je zvláště v dnešní době čím dál obtížnější, stačí se rozhlédnout kolem sebe, kolik se rodí dětí s různými defekty, a na vině je zejména hektický životní styl, stres, nevhodná životospráva, chemické léky, toxické látky v ovzduší, v potravinách, ve vodě a v půdě, průmyslová výroba, smog a automobilismus.

listy kontryhelu

Bylinná léčba je vždy pro lidský organismus příznivější z toho důvodu, že postrádá vedlejší účinky. Nejedná se o syntetické „experimenty“ z laboratoří, o nichž nelze stoprocentně říci, že každý přesně ví, jak v lidském organismu působí, a jaké to zanechá následky po delší době. Jestliže tedy důvěřujete přírodě a lidem, kteří se v bylinkách orientují, je to určitě správní volba.

bylina kontryhel

Kontryhel čaj je jistou možností, jak zmírnit potíže, související s bolestivou menstruací a s různými výtoky a zánětlivými stavy. S kontryhelem se zlepší buněčná stavba ženské dělohy, což pak souvisí i s početím, respektive se zvýšením šance na početí potomka, pokud se o to partneři marně snaží dlouhé měsíce. Jistě není náhoda, že kontryhelové listy svým tvarem připomínají pohled zespodu na roztaženou ženskou plisovanou sukni, tedy je to jakési připomenutí toho, co se odehrává pod ní. (Podobné podobenství mají vlašské ořechy s lidským mozkem a fazole s ledvinami, a právě ořechy jsou skvělé pro posílení mozku a fazole pro posílení ledvin).

Kontryhel se také doporučuje užívat jako podpůrný prostředek při různých traumatických stavech, souvisejících s ženskými problémy, jako jsou zlomeniny a záněty pánve, přirozeně vedený porod dělohou, potraty a operační zákroky v oblasti konečníku a ženských pohlavních orgánů.

Rubriky
Výrobky

Důvěřujte tradičním látkovým plenkám

Stoprocentní přírodní materiál – když se řekne bavlna, hedvábí, len či viskóza, napadne vás jeden společný jmenovatel, a sice čistě přírodní záležitost. S žádnou z těchto tkanin nemůžete šlápnout vedle, chcete-li se vyvarovat možným alergiím či nežádoucím jevům, které jsou typické pro syntetické materiály. Pro miminka je ovšem len příliš hrubý a hedvábí zas naopak extrémně jemné a tenké, a ani viskóza nebude ideální pro použití k odsávání výkalů, proto se v praxi osvědčila jako jediný přírodní materiál bavlna.

dětská výbavička

Žádné konzervanty, žádná další aditiva – neexistuje žádný důvod přidávat k látkovým plenám pro novorozence https://delamedoplen.cz/latkove-pleny/novorozenecka-plena/ různá chemická aditiva. Ta můžete očekávat naopak u plen jednorázových, aby zajistily výbornou savost tekutiny a odváděly ji od pokožky přímo do materiálu. Látkové plenky tuto schopnost sice nemají, ale zas nekontaminují novorozeňata žádnými toxickými chemikáliemi.

malé batole

Na látkových plenách jste možná vyrostli i vy – mnozí z vás jistě pamatují dobu, kdy se batolata a novorozená miminka balila do bavlněných plen, a nikdo se nad tím nepozastavoval. Byly běžnou součástí rodinné výbavy mladých maminek a častokrát se stávalo, že se plenky dědily v rámci příbuzenstva i mezi několika narozenými dětmi. Tuto tradici naštěstí mnoho rozumných lidí obnovuje a dává přednost osvědčenému postupu, praktikovanému již desítky let.

Pleny využijete i jinde – použité dětské pleny nevyhazujte do popelnice, je to zbytečné a nešetrné. Uschovejte je doma pro některé specifické činnosti. Hodí se například jako prachovka, která setře prach z každého povrchu. Využijete je i jako hadr na podlahu, anebo v podobě hadříků na umývání oken, dveří, zábradlí a některého nábytku. Skvěle poslouží tatínkům v jejich dílně a uplatnění naleznou i na zahradě při pěstování rostlin nebo při úklidu zahradního nábytku, pergol, altánů a teras.

Rubriky
Výrobky

Splňte dětem sen

Chodíte s dětmi ven?
S dětmi je potřeba chodit ven, aby poznávaly svět, hledaly si kamarády a učily se nejen pohybu. Řada rodičů chodí na veřejná hřiště, protože je zde celá řada atrakcí pro děti. Jsou tu nejen skluzavky, ale celé komplexy prolézaček, houpaček a mnoho dalších věcí, které mají děti velmi rády. Na hřiště se bohužel dá jít jen když je vhodné počasí, ale i tak si děti chtějí užít zábavu a pohyb. Pokud máte zahradu, můžete jim pořídit jejich vlastní hřiště.

dítě se klouže

Vyrábíme části dětských hřišť i celá hřiště. Mezi naše výrobky patří i dětská skluzavka na zahradu, kterou u nás najdete samostatně v mnoha provedeních. Naše výrobky dodáváme samostatně, a vy si je smontujete doma přesně na místo, které bude všem nejvíc vyhovovat. Skluzavky se dají umístit i pod střechu, takže se na nich vaše děti mohou vyřádit, i když vám počasí nedovolí jít na běžné veřejné hřiště. Vyrábíme části dětských hřišť pro soukromé účely, ale i pro ty veřejné.

Výrobky z kvalitního masivu a plastu
Všechny naše výrobky samozřejmě splňují bezpečnostní požadavky a standardy, aby se mohly použít pro děti. Dřevo má povrchovou úpravu, aby mohlo být venku. Všechny výrobky jsou navrženy pro maximální bezpečnost, aby nemohlo dojít k poranění dětí. Sestavit naše výrobky zvládne každý zručnější tatínek sám, z toho nemusíte mít obavy.

barevné skluzavky

Nejen skluzavky u nás najdete
Vyrábíme spoustu výrobků pro děti. Máme nejen skluzavky, ale i celá hřiště, která si můžete libovolně zkombinovat. Na výběr máte různé prolézačky, houpačky, opičí dráhy, a najdete u nás i pískoviště – se střechou i bez. Vaše děti si naše výrobky rychle zamilují, a když je budou mít vždycky k dispozici u vás doma, budou venku víc než doma u počítače. Dopřejte jim vlastní hřiště, které jim poskytne možnost vyžití nejen za hezkého počasí, ale i když bude venku škaredě.

Rubriky
Výrobky

Jak vybírat plus size svatební šaty?

Nakupování svatebních šatů je jednou z nejdůležitějších věcí v celém procesu svatby. Spousta nevěst už od malička sní o tom okamžiku, kdy si budou moci vyzkoušet své vysněné svatební šaty a poznají, že jsou to to ty pravé. To ale nemusí být zdaleka tak snadné. Dnes je výběr pro plus size nevěsty daleko štědřejší, než tomu bylo před několika lety. Avšak stále je pro tyto nevěsty obtížnější najít ty pravé svatební šaty než pro nevěsty s menšími velikostmi. Přesto se však takový nákup může obejít bez stresu. Zkuste se zaměřit přímo na ty salóny a prodejce, kteří mají ve své nabídce i široký výběr plus size svatebních šatů. Například šaty na svatbu pro plnoštíhlé https://www.lasilueta.cz/saty-na-svatbu/. Nemá cenu navštěvovat salóny, kde se soustředí především na menší velikosti a doufat, že mezi nimi najdete i něco ve své velikosti. Výběr se vám pak o hodně zúží a budete se cítit pod tlakem, abyste si vybrala z toho, co je k dispozici.

svatba

Důležité je také najít takový výběr šatů, kdy se návrhář nesoustředí pouze na velikost ale také na střih. Plus size ženám sluší jiné střihy než ženám s menší velikostí. Střih by měl být lichotivý, aby zdůraznil přednosti žen a skryl případné nedostatky. Na velikost se nesoustřeďte ani vy. Soustřeďte https://www.vimvic.cz/kurz/tvuj-horoskop-ti-napovi-kdo-jsi se jen na to, abyste vypadala v daných šatech co nejlépe. Pokud nosíte velikost 46 ale vidíte, že dané šaty na vás vypadají lépe ve velikosti o číslo větší, jděte do nich. Důležité je, jak budete vypadat a jak se budete cítit, ne číslo na štítku.

svatba

Vezměte si sebou na zkoušku šatů doprovod a to takový, v který máte důvěru a víte, že vám opravdu dobře poradí. Nepotřebujete kolem sebe někoho, kdo bude mít poznámky o vaší velikosti. To platí ostatně i pro personál každého salónu. Před návštěvou salónu si můžete přečíst recenze, které vám určitě dost napoví o tom, jaký personál v daném salónu pracuje.

Rubriky
Výrobky

Co vše dokáží bazénové tablety 5v1

Horké letní dny je samozřejmě příjemné strávit v bazénu. Problém je, že také vytváří prakticky ideální podmínky pro rozvoj řas a sinic. To platí zvláště tehdy, pokud se k vysokým teplotám přidá i dusné bezvětří. Proto není divu, že v této době získá voda takřka ve všech bazénech i při nejlepší péči poněkud zelenější odstín.

Je samozřejmě jasné, že se jej chceme co nejdříve zbavit. Koneckonců, pokud je necháme se rozmnožit, mohou se stát dokonce nebezpečnými, zvláště pro malé děti a lidi trpící kožními problémy, jako je například ekzém. Problém je, že mechanické metody jako vybírání síťkou či filtrace příliš nepomohou, neboť částečky jsou tak malé, že jimi z velké části bez problémů proklouznou. Nezbývá tedy než se obrátit na chemii, která je zahubí.

bazén s průzračně čistou vodou

V tomto ohledu je zdaleka nejpoužívanějším chlór, avšak v době letních horkých vln ani on sám nestačí. Ovšem na druhou stranu je pochopitelné, že bazénová chemie sebou přináší své vlastní problémy, a proto jí chceme používat co nejméně. A to je důvod, proč používáme například bazénové tablety 5v1 chlorito.cz. Jejich výhodou je, že mají více účinků. To znamená, že není nutné přidávat více přípravků. Jaké účinky to ale jsou?

děti koupající se v bazénu

V první řadě obsahují chlor. Ten zahubí naprostou většinu mikroorganismů, což nejen zlepší stav vody, ale také zabrání jejich opětovnému šíření. Pak je zde projasňovač. Ten má za úkol proměnit kalnou vodu zpět na čirou. To značně zlepší nejen kvalitu vody, ale především také její vzhled.

Další součástí celé směsi je vločkovač. Ten způsobí, že se již zmíněné mikroorganismy shluknou do větších celků, které je možné vybrat buď ručně nebo pomocí filtru. Díky tomu tak můžeme snadno odstranit ty, které byly zabity chlorem. Ocenit také musíme i stabilizátor pH vody, což je další parametr, který často způsobuje potíže. Nejenže je totiž příliš kyselá či zásaditá voda škodlivá pro lidi, navíc opět představuje živnou půdu pro určité organismy. A to rozhodně nechceme. V neposlední řadě nám také tyto tablety vodu vydezinfikují, čímž opět omezí tvorbu řas a sinic pro další období. Díky tomu dosáhneme i s minimem přípravků krásně čisté a hlavně zdravotně nezávadné vody, ve které bude radost se koupat.

Rubriky
Výrobky

Darováno z lásky

Při výběru dárku je vždy důležité brát v potaz náš vztah ke konkrétní osobě. Jiný typ dárku dáme babičce, jiný svému nadřízenému, a jiný pak zase někomu, koho milujeme. Dárky z lásky musí být cíleny na konkrétní osobu, a je vhodné, když jsou jedinečné, osobní, a promyšlené. Jaké dárky se z lásky dávají, a jak je volit?

Šperky

Když chceme obdarovat osobu, která má v našem srdci speciální místo, můžeme zvolit šperk. Při jeho výběru se musíme samozřejmě řídit vkusem dané osoby, avšak také naším citem k ní. Čím výjimečnější je pro nás onen člověk, tím originálnější musí být šperk, který vybereme. Je tedy na místě vyhnout se klasickým zlatnictvím, a šperky pořizovat tam, kde jsou dělány na míru, a každý z nich je jedinečný. Pro muže pak můžeme zvolit třeba ručně dělané pánské dřevěné hodinky s věnováním, či sponu na opasek, pro ženy pak různé desénové prsteny, náušnice, či brože, které budou vyrobeny s ohledem na naše přání.

dřevěné hodinky

Parfémy

Pokud partnera dobře známe, již se vyznáme v tom, které vůně jsou mu příjemné, a které nikoliv. Proto je v takovém vztahu již mnohem vhodnější obdarovat parfémem, než kdykoliv jindy. Kupovat však laciný parfém není na místě, a pokud si nemůžeme dovolit kvalitní značkovou verzi, je lepší se poohlédnout po jiném dárku.

květinový parfém

Fotodárky

Nic neukáže naši lásku lépe, než dárek, který vyobrazuje důležitý moment našeho vztahu. Naštěstí jsou na trhu možnosti, jak nechat potisknout jakýkoliv předmět fotografií. Milý je třeba hrníček se svatební fotografií, polštář s fotkou jak se líbáte, či fotokniha vzpomínek vašeho vztahu.

Zážitky

Pokud jste aktivním párem, jistě nebude od věci darovat zážitek. To lze snadno, a to tak, že vyhledáte právě takovou společnost, která konkrétní zážitek nabízí, a zakoupíte si poukaz. Co třeba párová masáž, společná dovolená, nebo třeba adrenalinová zábava? Fantazii se meze nekladou.

Rubriky
Výrobky

Co stojí za naším přejídáním?

Přejídání je velký problém spousta lidí. Bohužel, se mu nevěnuje dostatečná pozornost, přitom může vést k závažným věcem, jako je obezita, trávicí obtíže, a dokonce může přerůst až k poruše příjmu potravy. Podívejte se na nejčastější důvody, proč se přejídáme.

Nedostatek bílkovin v našem jídelníčku

Bílkoviny jsou jednou ze tří makroživin, které tvoří náš jídelníček. Zbylé dvě jsou sacharidy a tuky. Bílkoviny mají totiž ze všech třech makroživin největší sytící účinek. Porovnejte si sami, kdy se cítíte dříve hladový? Když si dáte talíř těstovin se zeleninou, nebo když si dáte kus masa s přílohou a zeleninou? Pokud porce jídla neobsahuje dostatek bílkovin, dostaneme brzy znovu hlad. Přitom ona porce mohla být kaloricky vydatnější než obdobné jídlo s dávkou bílkovin.

váha

Vynechávání jídel

S počtem porcí za den je to individuální. Někomu stačí dvě jídla denně, někdo potřebuje šest menších porcí. Pokud ale máte zvyk, který má spousta lidí, že se přes den jídlu téměř nevěnujete, třeba kvůli pracovnímu vytížení, je v podstatě normální, že vás večer přepadne vlčí hlad a nevíte, co sníst dřív. Nakonec je vám z přejedení nevolno a trávíte jídlo skoro celý následující den až do večera, než se zase najíte horou jídla. Jedná se o začarovaný kruh. Zkuste si přes den vyhradit více času na jídlo a rozdělit si denní příjem do více porcí, abyste přešli přejídání.

donuty

Stres

Každý z nás se občas dostane do stresové situace. Jsou lidé, kteří ve stresu ztrácí apetit a nemůžou takřka nic pozřít, ale druhá skupina naopak tiší dopady stresu na jejich organismus jídlem. Pokud je stres velký, snadno sklouzneme k přejídání, abychom si přivodili nějaké pozitivní pocity. Bohužel, v těchto chvílích často saháme po tom nesprávném jídle, jako jsou příliš tučná jídla nebo jídla s vysokým obsahem rychlých cukrů, po kterých máme brzy znovu hlad.

Dietování

Možná jste se dostali do začarovaného kruhu diet. Řeknete si, že potřebujete zhubnout a drasticky omezíte svůj jídelníček, nejlépe jen na kuřecí maso, zeleninu a suchou rýži. Tohle ale samozřejmě vydržíte jen týden, dva, silní jedinci třeba měsíc a poté už to vaše tělo a vůle nevydrží. Najednou budete mít pocit, že musíte v jídle dohnat vše, co jste po dobu diety zanedbali. Následují dny až týdny přejídání, než se dostaví výčitky svědomí a vy sklouznete zase do drastické diety. Daleko lepší je rozumný, vyvážený jídelníček, v kterém si můžete občas dovolit nějakou tu sladkost či nezdravou pochutinu. Pro více tipů ohledně tohoto tématu navštivte Proč se přejídáme a jak s tím přestat? Goodly.cz.

Rubriky
Výrobky

Dokončovací operace

Často se týkají povrchu

Když chceme efektivně vyrobit třeba rotační součást, tak to lze realizovat ve dvou částech. Tou první je hrubování, které se nám za krátký čas postará o úběr velkého množství materiálu. Ovšem drsnost povrchu není nic moc, což platí i o přesnosti. Proto se následně vhodným soustružnickým nožem při vysokých otáčkách a menším posuvu zajistí hezký povrch a přesnost. Ovšem ani to někdy nestačí a od toho tu jsou dokončovací operace. Takové lapování dokáže opravdu divy.

povrch kovu

Je to poměrně specifická operace, díky které se dá vzhledově dosáhnout velmi dobrého lesku, a především hladkého povrchu. Jestliže máte zájem o zdokonalení především vzhledu, tak se využívá leštění. To sice zvedá cenu výrobku, ale ten vypadá následně mnohem lépe, a to se v řadě případech hodí. Lesk se takto dá získat i u předmětů, které již něco mají za sebou. Pozor na pasty s abrazivními částicemi, aby povrch nepoškodili drobným https://m.kr-jihomoravsky.cz/Default.aspx%3FID%3D345377%26TypeID%3D2 poškrábáním.

Přesná díra

Když budeme vrtat obyčejným vrtákem, tak ten většinou splní naše požadavky, protože jeho přesnost na tom není nijak špatně. Takže na běžné věcí to bohatě stačí, ale někdy je to málo. V takovém případě nastupuje na scénu stavitelný výstružník. Pracuje se s ním tím způsobem, že nejdříve je potřeba na hrubo vyvrtat o něco menší díru. Následuje dokončovací operace, a to právě přes tento nástroj. Díra se s pomoví vystružování dokončí, takže má přesný rozměr. Prodávají se různé rozměry a od různých výrobců.

kuželový výstružník

Jedná se o nástroj, u kterého je přesnost vyžadována, takže jeho výroba je náročnější, což se odvíjí také na ceně. Jestliže jej ve firmě potřebujete, tak si jistě nejde využití a při výrobě se částka za nákup vrátí. Splňují normu, což je důležité, protože máme opravdu jistotu, že mají požadované vlastnosti a rozměry. Jsou to nástroje ruční, takže k nim nepotřebujeme žádné drahé stroje.

Rubriky
Výrobky

Originální a zajímavé lustry do domácnosti

Výběr vhodného osvětlení do domácnosti a do každé místnosti je zodpovědnou volbou. Každý lustr je jinak zpracovaný, má jiné zákonitosti propouštění světla, je z jiných materiálů a je jinak zpracovaný. Nabídka je široká a tak lze vybírat opravdu zajímavé kousky do každé místnosti. Ale jak vybrat ten nejlepší lustr?

Je třeba si určit několik kritérií, které má daný lustr splňovat. Je třeba zvážit, jak máme celou domácnost či jednotlivé místnosti laděny. Zda vše ladíme do určitého stylu, který je charakteristický svým zpracováním či materiálem a na základě toho vybíráme i lustr. Ten totiž dokáže místnost krásně doladit. Lustr může být i velmi dominantní a může poutat pozornost. Nebo může být naopak velmi nenápadný a decentní, ale přesto elegantní. Určení stylu, ve kterém chceme hledat daný lustr je velmi důležitý.

zajímavé lustry v pokojích

Následně je třeba vzít v úvahu jaké osvětlení a kde ho chceme mít. Tedy zda lustr bude jediným druhem osvětlení, pak zda bude světlo žluté či bílé a zda má osvětlit celou místnost nebo zda má svítit jen v jedné části. Někde stačí osvětlit jen celou místnost někdy je potřeba nasvítit více jednu část, kde se třeba pracuje a v druhé polovině může být světlo tlumené. To je před výběrem nutné také zvážit a určit si, jakou funkci má daný lustr splňovat.

originální vybavení pokoje

Jiný lustr se také hodí do různých místností. Zajisté koupíme jiný lustr do kuchyně a jiný lustr do ložnice Light4home.cz. Například v ložnici, nebo v místnosti ve které jsme před spaním, je třeba, aby bylo dvě hodiny před ulehnutím žluté tlumené světlo. Není tak vhodné koukat do mobilů ani na televizi. Díky tomu bude usínání snadnější a rychlejší. Je možné si tak pořídit osvětlení, které dokáže měnit barvu světla i jeho intenzitu. Takové osvětlení se hodí i do dětského pokoje. Důležité je si najít takový lustr, který bude splňovat základní požadavky, byl estetický v dané místnosti a zároveň se vám líbil a byli jste s ním spokojený.

Rubriky
Výrobky

Jak zařídit byt ve vintage stylu

Jste štěstím bez sebe. Budete se stěhovat a je na vás komplet zařízení vašeho nového domova. Při hledání inspirace stále narážíte na šedou, bílou a moderní design. Pro vás studené a neútulné. Máte ráda staré věci s příběhem a duší? Tak v tom případě je pro vás vintage styl to pravé.

Vintage můžeme volně přeložit jako „starý ročník“. Jakými pravidly se řídit, abyste nešlápli vedle?

Nábytek a doplňky ze stejné doby

Vybírejte nábytek i doplňky z jednoho historického období. Prohlídněte si dobové fotografie i filmy. Líbí se vám styl 20. let nebo dáte přednost hravějším 50. létům?

vintage

Nespěchejte

Vintage styl vyžaduje více času než jiné styly. Může se stát, že si vyhlédnete konkrétní kus nábytku, který budete chtít sehnat v původním stavu. A navíc v co nejlepší kvalitě. Pokud možno neslevujte z toho. Jen tak budete s výsledkem 100% spokojená.

Kombinujte původní nábytek s novým

Oběhněte starožitnosti a antikvariáty. Dá se tam ulovit spousta zajímavých doplňků. Koukejte na kvalitu a zvažte, co se dá ještě zrenovovat a co už ne. Originální kusy zkombinujte s novými v daném stylu. Na starožitný noční stolek položte vázu s vintage designem z běžné obchodní sítě.

světla

Myslete na detaily

Jsou to drobnosti, které udělají celek. Místnostem dodají dynamiku. Mohou to být dobové knihy, černobílé fotografie nebo kovové svícny umístěné na poličce.

Koukněte k sousedům na půdu

Asi vám to připadá nevhodné, ale kolikrát se dají najít na půdě opravdové poklady. Pokud máte možnost a dobré známé, kteří vám rádi nějaký ten historický kousek ponechají, využijte toho. Osobní příběh dané věci dodá na exkluzivitě.

Na podlahu parkety nebo koberec

Záleží z jakého období své hnízdečko zařizujete, ale nejčastější varianta u vintage stylu jsou dřevěná prkna, dřevěné parkety nebo koberec se vzorem.

A závěrem: nezapomeňte na květiny, starožitný květináč může stylově dozdobit váš interiér.

Přeji, ať máte domov dle svých představ.