Rubriky
Výrobky

Co vše dokáží bazénové tablety 5v1

Horké letní dny je samozřejmě příjemné strávit v bazénu. Problém je, že také vytváří prakticky ideální podmínky pro rozvoj řas a sinic. To platí zvláště tehdy, pokud se k vysokým teplotám přidá i dusné bezvětří. Proto není divu, že v této době získá voda takřka ve všech bazénech i při nejlepší péči poněkud zelenější odstín.

Je samozřejmě jasné, že se jej chceme co nejdříve zbavit. Koneckonců, pokud je necháme se rozmnožit, mohou se stát dokonce nebezpečnými, zvláště pro malé děti a lidi trpící kožními problémy, jako je například ekzém. Problém je, že mechanické metody jako vybírání síťkou či filtrace příliš nepomohou, neboť částečky jsou tak malé, že jimi z velké části bez problémů proklouznou. Nezbývá tedy než se obrátit na chemii, která je zahubí.

bazén s průzračně čistou vodou

V tomto ohledu je zdaleka nejpoužívanějším chlór, avšak v době letních horkých vln ani on sám nestačí. Ovšem na druhou stranu je pochopitelné, že bazénová chemie sebou přináší své vlastní problémy, a proto jí chceme používat co nejméně. A to je důvod, proč používáme například bazénové tablety 5v1 chlorito.cz. Jejich výhodou je, že mají více účinků. To znamená, že není nutné přidávat více přípravků. Jaké účinky to ale jsou?

děti koupající se v bazénu

V první řadě obsahují chlor. Ten zahubí naprostou většinu mikroorganismů, což nejen zlepší stav vody, ale také zabrání jejich opětovnému šíření. Pak je zde projasňovač. Ten má za úkol proměnit kalnou vodu zpět na čirou. To značně zlepší nejen kvalitu vody, ale především také její vzhled.

Další součástí celé směsi je vločkovač. Ten způsobí, že se již zmíněné mikroorganismy shluknou do větších celků, které je možné vybrat buď ručně nebo pomocí filtru. Díky tomu tak můžeme snadno odstranit ty, které byly zabity chlorem. Ocenit také musíme i stabilizátor pH vody, což je další parametr, který často způsobuje potíže. Nejenže je totiž příliš kyselá či zásaditá voda škodlivá pro lidi, navíc opět představuje živnou půdu pro určité organismy. A to rozhodně nechceme. V neposlední řadě nám také tyto tablety vodu vydezinfikují, čímž opět omezí tvorbu řas a sinic pro další období. Díky tomu dosáhneme i s minimem přípravků krásně čisté a hlavně zdravotně nezávadné vody, ve které bude radost se koupat.