Kdy je pro ženu ideální čas pro vlastní seberealizaci?


Kdy? Nikdy a vždycky! Záleží na tom, zda hledáte důvody, proč ano nebo důvody proti, na okolnostech ani tolik nezáleží. Žijeme v jednom světě, obklopeni stejnými informacemi. Všechny je nemůžeme zachytit, proto je filtrujeme. A tento filtr má každý jiný, a proto taky, i přes stejné podmínky, lidé dosahují různých výsledků. Neúspěšní lidé si všímají takových informací, které je sráží. Naopak úspěšní lidé vnímají informace, které jim prospívají. Nebo taky na stejnou informaci se 2 lidé dívají různě. Je to volba.
zamyšlená žena
Co obvykle ženy, při jejím rozhodnutí žít svůj sen, sráží:
-chybí jim sebevědomí-své nedostatky posuzují jako selhání.
-utápí se v bolestivé minulosti- nechejte ji odejít…
-žárlí na úspěchy druhých-ale nehrajete turnaj…
-touží být, jako druzí-užívejte si své unikátní jedinečnosti a odlišnosti…
-jsou perfekcionalistky-ale dokonalost neexistuje…
-nevyvažují práci s odpočinkem
-obelhávají samy sebe a ostatní, říkají si: „nemohu jít za svým snem“-není to pravda…
-soudí pohledem
žena za fotoaparátem
-odkládají své rozhodnutí-pro ženu, navíc se závazky a zodpovědností, není lehké změnit život, váhání střídá pocity rozhodnutí. Je nutné ve víře udělat ten první a současně nejtěžší krok, od života, kterému se chcete vzdálit do života nového.
-zaměřují se na své nedostatky a překážky-naopak hledejte obor podnikání pro své schopnosti, tím zvýšíte pravděpodobnost úspěchu!
-vidí, že někdo ve svém úsilí selhal, tak to asi nepůjde-omyl! Přemýšlejte, kde udělal asi chybu. Možná to zvládnete lépe.

Někdy hledáme po škole jistotu. Výplatní páska zpočátku takovou příjemnou jistotou může být. Časem se ale může změnit na ubíjející jistotu. Pokud jste unavená, vyčerpaná, chybí vám duševní, osobnostní rozvoj, vadí vám stereotyp, popřemýšlejte o změně. Zaměstnání je většinou defenzíva-před nadřízenými bráníte svou pozici proti jiným uchazečům. Naopak podnikání je ofenzíva-máte svůj sen, překážky, ale ty vás začnou bavit, protože jejich překonáváním získáte zkušenosti a sebevědomí. Když vytrváte, úspěch se dostaví.Nikdo vám nemůže váš sen vzít!