Rubriky
Výrobky

Kontryhel neboli ženský čaj

Kontryhel je bylinka, která má v lidovém léčitelství své místo již po staletí. Naši předkové vypozorovali, že vykazuje významné účinky zejména na ženské potíže, související s pohlavními orgány, s početím a s těhotenstvím. Porodit zdravého potomka je zvláště v dnešní době čím dál obtížnější, stačí se rozhlédnout kolem sebe, kolik se rodí dětí s různými defekty, a na vině je zejména hektický životní styl, stres, nevhodná životospráva, chemické léky, toxické látky v ovzduší, v potravinách, ve vodě a v půdě, průmyslová výroba, smog a automobilismus.

listy kontryhelu

Bylinná léčba je vždy pro lidský organismus příznivější z toho důvodu, že postrádá vedlejší účinky. Nejedná se o syntetické „experimenty“ z laboratoří, o nichž nelze stoprocentně říci, že každý přesně ví, jak v lidském organismu působí, a jaké to zanechá následky po delší době. Jestliže tedy důvěřujete přírodě a lidem, kteří se v bylinkách orientují, je to určitě správní volba.

bylina kontryhel

Kontryhel čaj je jistou možností, jak zmírnit potíže, související s bolestivou menstruací a s různými výtoky a zánětlivými stavy. S kontryhelem se zlepší buněčná stavba ženské dělohy, což pak souvisí i s početím, respektive se zvýšením šance na početí potomka, pokud se o to partneři marně snaží dlouhé měsíce. Jistě není náhoda, že kontryhelové listy svým tvarem připomínají pohled zespodu na roztaženou ženskou plisovanou sukni, tedy je to jakési připomenutí toho, co se odehrává pod ní. (Podobné podobenství mají vlašské ořechy s lidským mozkem a fazole s ledvinami, a právě ořechy jsou skvělé pro posílení mozku a fazole pro posílení ledvin).

Kontryhel se také doporučuje užívat jako podpůrný prostředek při různých traumatických stavech, souvisejících s ženskými problémy, jako jsou zlomeniny a záněty pánve, přirozeně vedený porod dělohou, potraty a operační zákroky v oblasti konečníku a ženských pohlavních orgánů.