Rubriky
Výrobky

O čem vypovídají zkušenosti s ženšenem a jinými adaptogeny

Dokud nemáte vlastní zkušenost, nemůžete mít o ničem přesnou představu, a pouze se pohybujete na teoretické bázi. Něco jiného je něco pouze vědět a odlišné je něco prožít či vyzkoušet, jak se říká, na vlastní kůži. Na základě vlastních zkušeností pak lépe popisujeme jakékoli děje a události, protože jim zároveň udáváme skutečný pravdivý význam.

listy ženšenu

Týká se to i zkušeností s ženšenem erectmax.cz a dalšími adaptogenními rostlinami, které vykazují komplexní působnost, a s nimiž se náš život může proměnit ve sled pozitivních událostí. Nemusíte totiž život jen snášet jako nutné zlo a prožívat jej skrze problémy a utrpení, někdy stačí jen málo, abyste prozřeli a měli otěže vlastního bytí pevně ve svých rukách.

kořen ženšenu

Vitalita – možná to znáte z vlastní zkušenosti: Ráno se probudíte a potřebujete se jaksi „nastartovat“. Dokud si nedáte svůj šálek kávy, není to ono, a posléze vlastně zjistíte, že káva vás uvrhne do normálu a neposkytne vám nic víc, přitom by mělo být přirozené ráno vstát a začít cokoli provádět i bez kávy. Káva má totiž jednu nepříjemnou vlastnost – je návyková a navíc znatelně „rozhází“ hormony v těle tak, že převládnou ty stresové. Ty pak narušují další přirozené jevy v organismu a namísto energie se pak po kávě s abstinenčními příznaky dostaví i nepřirozená únava a točíte se v začarovaném kruhu. Zkuste namísto kávy užívat ženšen a k pití kofeinových nápojů se pak třeba už nevrátíte.

Sex – lidé, kteří jsou ochuzeni o sexualitu, bývají rozmrzelí, otravní, nesví, podráždění a třeba i agresivní, nepřející a závistiví. Sex je jeden z nejúčinnějších léčebných prostředků na většinu neduhů, ale když nemáte erekci nebo se nedostavuje potřebné libido, je k sexu daleko. Ženšen, Maca peruánská, Ashwagandha, Rozchodnice růžová či sibiřský ženšen (Eleuterokok) jsou prostředky, s nimiž docílíte úspěchu i v sexuální oblasti, a to bez vedlejších účinků.