Rubriky
Cestování

Thajsko

Je 2. ledna a já s bráchou balím posledních pár věcí. Čekala nás měsíční cesta v jiném koutu světa, kde platí úplně jiná pravidla než ta Evropská. S velkým odhodláním a radostí jsme tedy nasedli do letadla a nekonečných šest hodin sledovali jeden film za druhým. Po přestupu v Kataru nás konečně přivítala Asie.
děti - rybaření
Naše kroky začínají v hlavním městě Bangkok, které je charakteristický svojí rozmanitostí. Jako světová metropole má 8 milionů obyvatel. Ať už jste jen na luxusní dovolené v hotelu nebo procházíte pouze s batohem. S vlídným úsměvem a dobrým srdcem Vás tu přivítá každý. My zvolili tu druhou možnost. S batohem se vydáváme mimo letiště do předem zamluveného „Guest housu“ (tj. malý penzionek). Dva  dny jsme se v Bangoku zdrželi a stačilo nám to. Byl čas vyrazit do jižní části Thajska.
socha Buddhy
Konkrétně tedy na ostrov Koh Samui, který patří mezi ty klidnější ostrovy. Dlouhé, bílé pláže s průzračně čistým mořem.  Strávili jsme tam skoro týden než jsme vyrazili trajektem na další ostrov Kho Phi Phi, který je pravým opakem toho klidu a odpočinku. Lidská zoo turistů, nespočet noční zábavy a přeplněné pláže. Taky je to jedno z nejdražších míst v Thajsku. Řekli jsme si, že všech těchto zábav bylo dost a půjdeme prozkoumat více jejich náboženství, které je tu charakteristické. Buddhismus. Monumenty a chrámy toho náboženství je vidět po celém Thajsku. Mniši oblečení v oranžovém šatu je tu na každém rohu. Jeden mnich nám dokonce pronesl modlitbu a předal nám kousek kamene s ozdobou Buddhy.
A jaký je vlastně Thajsko v celé své kráse? Thajsko je vyznačené svým gastronomickým uměním. Výborně Vám dokážou usmažit pálivá a nepálivá jídla, po kterých se budete olizovat ještě měsíc po návratu. I já si ochutnal jedno z pálivějších jídel a věřte mi ani kýbl s vodou mi nestačil, abych zahnal pálivou chuť a napuchlé rty.  Pokud si tam něco chcete zakoupit ani bez smlouvání se neobejdete.
Pokud si chcete vybrat první zemi, kterou procestujete bez cestovní agentury a nemáte desetitisíce na účtu, tak Thajsko bude perfektní start pro „low cost“ cestovatelský život. Tak hodně štěstí na cestách.