Rubriky
Ekonomika

Americká hypotéka je půjčka, která vám dá křídla

Kdo z nás by někdy nezatoužil po tom, aby měl po ruce peníze vždy, když je zrovna potřebuje – třeba k tomu, aby si mohl koupit něco pěkného na sebe, anebo aby mohl vyrazit na krásnou dovolenou? To by bylo jako žít v ráji!

srolované bankovky

Ovšem i když to tak ve skutečnosti nefunguje, tak se svým rajským představám můžeme alespoň zčásti přiblížit, a to s pomocí americké hypotéky. Díky tomuto úvěru budete mít po ruce přesně tolik peněz, kolik budete potřebovat, a to vždy, kdy budete chtít. Rozdíl oproti pohádce je tedy pouze v tom, že vy svou půjčku budete muset posléze splácet. Ale i tak je to pěkná představa, ne?

Jestliže už jste si někdy v minulosti sjednali nějakou klasickou účelovou půjčku, pak jistě víte, jak je její využití komplikované a omezené. Už při jejím sjednání musíte uvést účel, k čemu ji potřebujete, a na základě všech uvedených skutečností se věřitel rozhodne, zda vám peníze půjčí či nikoli. Využít je pak budete moci pouze k předem jasně danému účelu, a vše budete muset pečlivě dokládat. Taková půjčka tedy není žádné potěšení a není proto divu, že se do ní jen tak někomu nechce.
padající peníze

Ovšem americká hypotéka, tak to je jiná káva. Stačí, když se za tento bezúčelový úvěr zaručíte vhodnou nemovitostí a peníze máte v kapse. Úroky jsou sice o něco vyšší, než u účelových půjček, nicméně to je přijatelná daň za naprostou svobodu a volnost při utrácení získaných peněz. Nikdo vás nebude mořit žádnými pravidly, ani nebudete muset dokládat, jak jste s penězi naložili. Zkrátka je použijete v souladu se svými vlastními plány.

Můžete třeba vyrazit na pěknou exotickou dovolenou anebo si koupit novou výkonnou motorku, která se vám líbí. Můžete se zbavit všech svých starých závazků anebo své rodině zajistit bohatou nadílku pod stromečkem. Existuje milión možností, co můžete podniknout, ale jen jedna půjčka, která vás přitom nebude vůbec omezovat.