Rubriky
Výrobky

Po použití vločkovače bude vaše bazénová voda jiskřit

Vlastní bazén si lidé pořizují především z toho důvodu, aby měli koupání na dosah ruky, a aby měli jistotu, že se budou koupat v opravdu dokonale čisté vodě té nejvyšší kvality, na kterou se mohou spolehnout. Takže v případě, že se v jejich nádrži ze dne na den objeví nepříjemné znečištění, se kterým si nedokáže spolehlivě poradit ani jejich bazénová desinfekce, ani filtrace, jsou na rozpacích, o co se jedná a zda se jim z takto znečištěné vody nemůže něco stát. Nicméně mléčného zákalu, byť může vypadat nebezpečně, se není třeba příliš obávat.

modrá voda

Jedná se o mikroskopické částečky, které jsou tak jemné, že je nedokáže zachytit ani vaše výkonná filtrace a kvalitní filtrační médium, které se vám doposud spolehlivě osvědčovalo. Takového druhu znečištění se zároveň můžete poměrně snadno a rychle zbavit tím, že si domů pořídíte speciální shlukující přípravek – vločkovač do bazénu. Jedná se o polymerní chemikálii, která má schopnost drobné, ve vodě rozptýlené částice shlukovat do větších celků, které postupně spolehlivě zachytí vaše bazénová filtrace. Případně, pokud chcete celý proces vyčištění nádrže urychlit, stačí počkat, až se vločkový mrak usadí na dně nádrže, a poté jej odsát s pomocí bazénového vysavače.

relax

Použití vločkovače je rovněž maximálně snadné: stačí nalít tekutinu do nádrže a počkat, až se rozptýlí v celém vodním objemu, což se projeví tím, že se z drobných částic začnou vytvářet okem pozorovatelné vločky. Pro účinné odstranění zákalu je dobré použít přípravek po ukončení koupání a nechat vodu přes noc přefiltrovat, případně usazené shluknuté nečistoty odsát vysavačem. Brzy tak na vlastní oči uvidíte, že zbavit se nepříjemného mléčného zákalu není nic složitého a příště již automaticky sáhnete po kvalitním vločkovači, jehož pravidelné používání dodá vaší vodě křišťálový lesk a jiskru.