Rubriky
Výrobky

Čerpejte sílu z přírody

Oleje jsou užasnou věcí. Nejenže nám pomáhají v kuchyni, ale jsou i velmi dobrým pomocníkem pro suchou a podrážděnou kůži. Jaké typy ale vlastně známe a na co je můžeme používat? Mezi nejoblíbenější a asi i nejpoužívanější oleje v kuchyni patří bezesporu ten slunečnicový, řepkový (ten je o něco kvalitnější), olivový olej, ale třeba i avokádový, ten můžeme často najít v restauracích, kde se specializují na vegetariánskou či rovnou veganskou stravu. Koupě olivového oleje byla dříve velmi složitá a i dnes si musíte dát pozor, jestli nekupujete zajíce v pytli. Jak na to a vybrat ten správný například na: .
koupelový olej s levandulí
To jsou tedy ty oleje, které využíváme hlavně v kuchyních a při vaření. Které ale tedy můžete použít na své tělo? Jedním z velmi populárních je kokosový olej. Svou strukturou nepřipomíná olej, jak jsme zvyklí, ale je v pevném skupenství. Dá se také velmi efektivně využít v gastronomii a jídlo připravené na tomto oleji je velmi zdravé a chutné. Mimo to vyniká hned několika pozitivy: můžete ho použít místo holící pěny, skvěle hydratuje, takže se ho nebojte použít na celé tělo. Pozor ale, pokud máte plet‘ se sklony k akné, není pro Vás úplně správnou volbou. Hodně mastí a mohl by Vaši plet‘ naopak k nežádoucím pupínkům vyzvat. Pro citlivou a smíšenou plet‘ je naopak velmi dobrý olej arganový. U něho si musíte zvyknout jen na lehce nepříjemný zápach, který připomíná léto na vesnici se vším všudy. Ale když si uvědomíte, jaké zázraky zvládne s Vaší pletí už po pár použití, velmi brzo mu tuto vlastnost prominete. Pro citlivou a suchou plet‘ je také velmi dobrý makový olej. Zde jen pozor, že ho vždy musíte aplikovat na mokrý obličej či pokožku.
olejíčky u osušek
Ono obecné je lepší oleje nanášet na vlhkou kůži, lépe se tak vstřebají a účinky jsou tedy intenzivnější. Další oleje, které možná neznáte jsou například hroznový olej, šípkový olej nebo dokonce chia olej. Vždy je dobré si nechat poradit a správně analyzovat svůj typ pokožky. Pak už je to hračka a Vy si můžete jen užívat Vaší krásné pleti, kterou Vám přírodní olejíčky vytvoří doslova přes noc.