Rubriky
Výrobky

Čistota vody je nejdůležitější

Chemie do bazénu je tím nejdůležitějším na co byste měli myslet ihned po pořízení bazénu. Záleží jen na Vás, pro který druh chemie se rozhodnete a který pro Vás bude přesně tím pravým. Nejrozšířenějším a nejpoužívanějším druhem jsou chlorové přípravky. Jde o osvědčené přípravky prověřené lety používání, ale v dnešní době se najde spousta lidí, kteří trpí alergií nebo přecitlivělostí na chlor, a právě proto najdete v nabídce také tak zvané bezchlorové přípravky na bázi kyslíku a pro majitele vířivek doporučujeme přípravky bromové, které jsou vhodné pro teplejší vody. Jakmile se rozhodnete, který druh přípravků je vhodnější právě pro vás, jestli chlorové nebo kyslíkové, pak už jen vyberete ty, které je potřeba mít po ruce, abyste Vaše koupání udrželi vhodné ke koupání.

žena ve vodě

U chlorových přípravků je důležitý samotný chlor, ať už v tekuté formě, ve formě granulátu či ve formě tablet. Tento přípravek udržuje Vaši vodu čistotu zbavenou mikrobů a bakterií, ale nestačí k tomu, aby udržel celé koupání po celou sezónu bez problémů. Je důležité pravidelně kontrolovat stav vody za pomocí testerů, a kromě dostatku chloru také srovnávat PH vody, které je nejdůležitějším ukazatelem kvality vody. Pro udržení PH vody používejte přípravky PH minus či PH plus. Dále je dobré být vybaven přípravkem proti řasám a pro každý případ také přípravkem chlor šok, který okamžitě navyšuje obsah chloru ve vodě, pokud by se Vám náhodou stalo při kontrole, že zjistíte, že ve vodě chlor chybí. Pro změkčení tvrdé vody je dobré mít po ruce bazénovou sůl.

muž v bazénu

U kyslíkových přípravků si také můžete vybrat mezi tabletami či granulátem, ale nesmíte zapomenout na pořízení tak zvaného aktivátoru, díky kterému se nástup účinků kyslíkových přípravků zvýší a urychluje. Co se týče bromových přípravků, jsou k dostání ve formě tablet a jak již bylo zmíněno, jde především o přípravky vhodné pro vířivky či pro vnitřní bazény, protože jsou účinnější v teplé vodě.