Rubriky
Výrobky

Jak zařídit byt ve vintage stylu

Jste štěstím bez sebe. Budete se stěhovat a je na vás komplet zařízení vašeho nového domova. Při hledání inspirace stále narážíte na šedou, bílou a moderní design. Pro vás studené a neútulné. Máte ráda staré věci s příběhem a duší? Tak v tom případě je pro vás vintage styl to pravé.

Vintage můžeme volně přeložit jako „starý ročník“. Jakými pravidly se řídit, abyste nešlápli vedle?

Nábytek a doplňky ze stejné doby

Vybírejte nábytek i doplňky z jednoho historického období. Prohlídněte si dobové fotografie i filmy. Líbí se vám styl 20. let nebo dáte přednost hravějším 50. létům?

vintage

Nespěchejte

Vintage styl vyžaduje více času než jiné styly. Může se stát, že si vyhlédnete konkrétní kus nábytku, který budete chtít sehnat v původním stavu. A navíc v co nejlepší kvalitě. Pokud možno neslevujte z toho. Jen tak budete s výsledkem 100% spokojená.

Kombinujte původní nábytek s novým

Oběhněte starožitnosti a antikvariáty. Dá se tam ulovit spousta zajímavých doplňků. Koukejte na kvalitu a zvažte, co se dá ještě zrenovovat a co už ne. Originální kusy zkombinujte s novými v daném stylu. Na starožitný noční stolek položte vázu s vintage designem z běžné obchodní sítě.

světla

Myslete na detaily

Jsou to drobnosti, které udělají celek. Místnostem dodají dynamiku. Mohou to být dobové knihy, černobílé fotografie nebo kovové svícny umístěné na poličce.

Koukněte k sousedům na půdu

Asi vám to připadá nevhodné, ale kolikrát se dají najít na půdě opravdové poklady. Pokud máte možnost a dobré známé, kteří vám rádi nějaký ten historický kousek ponechají, využijte toho. Osobní příběh dané věci dodá na exkluzivitě.

Na podlahu parkety nebo koberec

Záleží z jakého období své hnízdečko zařizujete, ale nejčastější varianta u vintage stylu jsou dřevěná prkna, dřevěné parkety nebo koberec se vzorem.

A závěrem: nezapomeňte na květiny, starožitný květináč může stylově dozdobit váš interiér.

Přeji, ať máte domov dle svých představ.