Rubriky
Business

Poruchy erekce a její řešení

Erekce. Velmi ožehavé téma všech mužů, obzvláště tehdy, jsou-li s ní nějaké potíže. Pro většinu mužů jsou témata o poruchách erekce naprostým tabu, a to i přes to, že se s tímto problémem setkává průměrně každý třetí muž okolo středního věku. Jaké jsou však příčiny tohoto problému? V první řadě je nutné si uvědomit, zda je tento problém spíše ojedinělou situací, která může být zapříčiněna například alkoholem, nebo zdali se tento problém opakuje. V takovém případě pak může být hned několik důvodů, proč se vyskytují poruchy s erekcí. Prvním z nich může být psychický stav.

testosteron

Stres, či úzkosti jsou s tímto tématem spjaty, a mohou mít za následek několikrát zmiňované poruchy erekce. Dalším faktorem je ochabnutí svalů, a v neposlední řadě je zde nedostatek testosteronu. Jeho hladina během stárnutí klesá, a to vede nejen k poruchám erekce, ale také ke zhoršené plodnosti. To celé pak může vést k psychickým problémům, a člověk se tak dostává do začarovaného kruhu. Podobná situace také nastává tehdy, vsugeruje-li si jedinec svou neschopnost uspokojit partnerku. Jednoduše se může stát, že po náhlém selhání už není jedinec schopen se uvolnit, jelikož se stále obává dalšího selhání.

doplňky

Problémy s psychickým původem se dají odbourat, je-li však problém zapříčiněn nedostatkem testosteronu, přichází na řadu odborná pomoc. Dnes už však muži nemusí navštívit lékaře, ba dokonce není nutné se za tento problém stydět. Doplněk stravy na erekci obsahuje bylinky, které jsou čistě přírodního původu. Nejvíce oceňovaná bývá aminokyselina L-Arginin, která nejen, že efektivně působí na sexuální libido a erekci, ale také je blahodárná na imunitu, podporuje prokrvení těla, a navíc přispívá k tvorbě pohlavních buněk – spermií. Takové doplňky bývají navíc bez přepisu od lékaře, a jsou tak dostupné naprosto každému.