Rubriky
Kultura

Kraj Vysočina

Klášter Žďár nad Sázavou

Leží ve stejnojmenném městě přesně na hranici Čechy-Morava. Byl napřed vystaven v barokním stylu a až později přestavěn do baroka. Přesněji výstavba začala v roce 1252. Bohužel za dob husitů byla budova vypálená a až později byl opraven. Další požár nastal roku 1784 a poté předán do náboženského fondu. Několik budov bylo obnoveno, jen nejstarší části dále chátrali. Dále se z něho stal zámek, který je nyní rekonstruován. Dnes je zde velice zajímavé Muzeum nové generace, což je muzeum s interaktivními prvky. Můžete zde navštívit různé kulturní akce, ze kterých si můžete opravdu vybírat. Také je zde několik úchvatných expozic.
nádherná příroda

Muzeum Vysočiny Pelhřimov

Nachází se přímo v pelhřimovském zámku, které leží na Masarykově náměstí. Postaveno bylo roku 1901, ale stálý chod byl zaveden o něco později. Je zde celkem šest expozic nejen o historii. Pokud máte rádi historii, tak je zde speciálně historická expozice. Další zajímavou výstavou je Městská šatlava, která je zaměřená na mučení popravy a další věci tohoto druhu. Přes hlavní sezónu je zde otevřeno od 9:00 do 17:00. Vstupenka pro dospělého je za cenu 40 Kč a dítě zaplatí o polovinu méně. Můžete si zde i pronajmou freskový sál pro svatební obřad, za který utratíte jen 1 000 Kč.
turista na výletě

Bazilika svatého Prokopa

Pochází z roku 1101, což je opravdu úctyhodné. Napřed tady stála pouze kaple a až potom samotný kostel. Okolo 13. století kostel stále bohatl, což umožnilo přestavbu roku 1240 na pevnost. V minulém roce stále pokračovala oprava baziliky. Tento rok se dokonce opravuje střešní krytina a galerie. V budově je mnoho estetických a funkčních prvků. Hlavní doba této baziliky byla ve dvou slohových obdobích. Těmi jsou románský a gotický. V bazilice pravidelně každý den probíhají bohoslužby, kterých se můžete zúčastnit. Vstupné za prohlídku je zde celkem levné, takže se nemusíte bát. Celá prohlídka Vám potrvá zhruba přes půl hodiny.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup