Rubriky
Domov

Všechno jak má být

Příchod nového člena rodiny je událostí dlouhou očekávanou, ale zároveň obdobím plným nejen těšení se, ale trochu i strachu a obav, jak to všechno bude fungovat a jak se všichni sžijete dohromady. Ano, řeč je o příchodu miminka. Přestože je to tvor malinký, přípravy na jeho příchod probíhají již několik měsíců předem a budoucí rodiče chtějí, aby bylo všechno dokonalé.
příchod dítěte
V čem je tedy nejčastější problém při zařizování a pořizování všeho potřebného? Nejčastěji jste limitováni prostorem a financemi. Pokud máte malý byt a bojujete s prostorem, je to trochu obtížnější než když máte k dispozici několik větších místností, ale všechno má svoje řešení.
Hlavní je začít včas a nenechat všechno na poslední chvíli, i z toho důvodu, že miminko se nečekaně ohlásí o několik týdnů dříve.
Základem všeho je postýlka, i když se dnes často setkáte s rodiči, kteří si dítě berou na spaní k sobě. Ideální volbou je postýlka rostoucí, kde se dá nastavit výška, případně sundat postranice, což je výhoda u větších dětí. Matrace by měla být ta nejlepší, příliš měkkou nekupujte. Pro ty nejmenší je zatím klasická přikrývka a polštář zbytečná, proto si s tím hlavu nelámejte. Součástí postýlky by měly být různé hračky, které se dají umístit tak, aby je dítě mělo na očích.
Další věcí, kterou budete potřebovat zhruba po dobu dvou let, je místo, kde budete dítě přebalovat. V běžných koupelnách zrovna moc místa není, dalším řešením je umístění co nejblíže postýlky. Výšku volte podle velikosti toho, kdo bude nejčastěji přebalovat, což je většinou žena. Stejně tak jste omezeni místem co se týká samotného koupání, pro začátek si vystačíte s vaničkou a lehátkem, aby na něm mohlo dítě ležet a vy měli volné ruce na samotné mytí.
dětská postýlka
Bez čeho se neobejdete určitě, je kočárek. Výběr je opravdu velký, dobré je podívat se na recenze kočárků na internetu nebo vycházet ze zkušeností vašich známých, jaký druh kočárku jim vyhovoval.