Pár tipů, pokud se chystáte navštívit Amsterdam


Amsterdam je hlavní městem Nizozemska, leží na řece Amstel. Jedná se o jedno z nejvíce navštěvovaných měst Evropy, především díky umění, přírodě a osobitému kouzlu města. Přestože ubytování příliš levně asi neseženete, výlet sem jistě bude stát za to. Co všechno navštívit?

 most přes kanál

Centrum

Díky rozvíjení hippies se zde setkáte s větší tolerancí vůči lehkým drogám. Proto zde můžete obdivovat coffeeshopy, ke kterým však byste potřebovali kartu, aby vás do nich vpustili. Zde je povolen prodej těchto látek, avšak alkohol si v nich nekoupíte. Nebo zde jako mnoho turistů můžete navštívit čtvrť červených luceren, která je proslulá svými jednopokojovými kabinami a lehkými děvami.

 

Dům Anny Frankové

Z historického hlediska velmi důležitým místem, které stojí za návštěvu je právě dům Anny Frankové. Odhaluje historii židovské rodiny během Druhé světové války.

 muzeum van gogh

Van Gogh muzeum

Kdo by neznal proslulého postimpresionistického malíře Vincenta van Gogha? A mnoho z vás jistě již mělo možnost nahlédnout k jeho muzeu obrostlému slunečnicemi, kterými je typický. Velká dominanta, za kterou jezdí lidé z celého světa. Jeho komplikovaná osobnost a celý život je natolik známý, že by byla chyba navštívit Amsterdam a nejít do tohoto muzea.

 

Rembrandtův dům

Taktéž jedna z největších osobností světového malířství, která bydlela v Amsterdamu. V jeho třípatrovém domě, který naleznete poblíž čtvrti červených luceren, můžete nahlédnout do míst, kde Rembrandt tvořil. Například jeho ateliér, nebo dobově uzpůsobené prostory vyzařující nostalgii. Grafik vám může během prohlídky vysvětlit, jak Rembrandt postupoval při tvorbě leptu, nebo jak z prášku míchal barvy. V domě máte možnost obdivovat jak tvorbu autora, tak jeho žáků.

 

Stejně tak stojí za zmínku možnost půjčit si zde kolo a cítit se jako obyvatel tohoto krásného města. Nakoupit typické květiny pro tuto zemi, tedy tulipány, nebo navštívit Keukenhof, což je kouzelná rozkvetlá zahrada plná barev.