T-Mobile – omezení rychlosti internetu

Jak slíbila společnost T-Mobile, lidé si měli užívat neomezeného internetu v zahraničí. Ale jak to již bývá, o tento tarif vyvolal mezi lidmi takovou poptávku, že se tato společnost rozhodla, že “odebere většinu dat“ všem uživatelům.
Tento balíček slíbil “růžový“ operátor všem uživatelům jako letní speciálku zadarmo k jejich tarifu, a bylo jedno, zdali máte předplacenou kartu nebo tarif, stačilo si ji zvolit v samoobsluze, a mohli jste si podle tohoto operátora užívat neomezených dat J, ale jelikož pro všechny zákazníky byla tato nabídka velice lákavá, bohužel, jak to bývá, praxe je docela jiná. Uživatelé si již stěžovali, že i na Slovensku je jejich rychlost internetu velice pomalá.
šest sim karet
Rychlost totiž klesla z obvyklých 40 Mbit/s na pouhé 3 Mbit/s. Zástupci operátora na Twitteru tvrdili, že je to pouze přechodná záležitost, která se jim snad podaří v nejbližší době vyřešit. Velice se omlouvají všem uživatelům a zástupce věří, že se rychlost internetu brzy zvýší. Právě kvůli snížení přenosové rychlosti se v této společnosti rozhodli pro krok, který ale nevyhovuje všem.
Roamingové služby v zahraničí se totiž během června (a s nástupem letních prázdnin to bude mnohonásobně více) díky tomuto balíčku až zdvojnásobili, proto se operátor rozhodl, že omezí pro všechny uživatele datovou rychlost, aby nedošlo k dalším problémům, a ty stávající mohli v co nejkratší době vyřešit.
peníze z mobilu
Toto rozhodnutí se dotkne všech uživatelů, jak těch s neomezenými tarify, tak i těch, kteří mají tarify mnohem starší. Majitelé neomezených tarifů bohužel tuto neradostnou zprávu již pocítili, ti, kteří mají “obyčejné“ tarify nebo dokonce předplacené karty, ještě dopad nepocítili, ti “surfovali“ po internetu bez omezení. Tyto škrty jsou nyní nastaveni všem bez rozdílu.
V běžném životě to tedy pro zákazníky této společnosti znamená, že sice mohou v zahraničí využívat neomezená data, ale musejí se smířit s pomalejším internetem, než jsou zvyklí v LTE sítích.