Plachta nade vše

Když už si člověk na své zahradě nebo kdekoliv jinde venku pod širým nebem jednou postaví nějaký ten bazén, těší se naprosto logicky na to, že se v tomto bude i koupat. Že si v něm tu a tam smočí nohy nebo jinou část těla a jindy do něj hupne rovnou celý a třeba i s celou rodinou nebo adekvátním počtem přátel a známých. Je to logické, protože k tomuto účelu přece bazény slouží. K tomu a vesměs ničemu jinému, jakkoliv se mezi námi Čechy vždy najde i dost takových, kteří jsou schopni pro bazén vymyslet i všelijaká alternativní využití.
brýle do vody

Ale primárně slouží bazény k tomu, aby se v nich lidé koupali. A to tehdy, kdy se jim právě chce.

Jenže kolikrát jenom takový novopečený a dosud neznalý majitel bazénu zjistí ke svému nepotěšení, že není všechno takové, jak si to zprvu představoval! Jednoho dne přijde ke svému bazénku, a co nevidí! Po dně leží špína, na hladině se pohupuje spadané listí a další nečistoty, voda je tak jaksi kalná, a když se snad pokusí do této navzdory všemu právě uvedenému vstoupit, má rázem husí kůži z toho, jak je ta nevábná tekutina navíc ještě ledová.

Prostě učinil zásadní chybu. Dozajista svůj bazén náležitě nečistil, dozajista nepřidával do vody patřičnou bazénovou chemii. A také zřejmě zapomněl pořídit si nějakou tu krycí plachtu. Nejlépe solární plachtu.

Protože kdyby si tuto kupříkladu na pořídil, nemohlo by jej nic z toho výše uvedeného potkat. Měl by bazén svých snů a nikoliv cosi, co nemá možná příliš daleko ke vzhledu obsahu septiku.
nohy po kotníky ve vodě

Taková solární plachta totiž dokáže učiněné divy. Mění teplo ze slunečního záření na energii, jež ohřívá vodu, a to dokonce zadarmo, k čemuž je určena už podle svého názvu především, navíc však chrání vodu před znečištěním, které může být nejen nepříjemným, ale občas i dosti neprospívajícím zdraví. Teplá voda pod touto plachtou rychle nechladne, je tedy teplá téměř kdykoliv, a je ohřívána, kdykoliv na ni hřejivé sluneční paprsky dopadnou.

Stačí si jenom vybrat tu správnou velikost a nejideálnější barvu, stačí tuto plachtu položit přímo na vodní hladinu a rázem má člověk konečně to, co chtěl mít. A může se koupat, co jenom jeho srdce ráčí. A nejen srdce.