Proč přispívat do neziskového sektoru?

Nejnovější trend je nyní hanit veškeré neziskovky, zvláště ty „politické“, i když nic takového tady zrovna není, ale budiž. Musíme si ale uvědomit, že neziskový sektor se jmenuje neziskový z nějakého důvodu – dělá totiž takové věci, na které ten ziskový sektor nebo stát prostě nemají finance, je to pro ně neatraktivní oblast anebo jen je neziskový sektor mnohem účinnější než jakýkoliv státní aparát. Spousta lidí haní a přitom neví, jak to vlastně chodí. Samozřejmě, i v těchto neziskovkách jsou lidé a ti mají jisté politické názory, ti mají své prohřešky – nikdo nikomu nevidí do hlavy a to, že někdo pracuje v neziskovce, ještě neznamená, že okrádá občany a stát. Proč vlastně raději přispět zde než státu?
slovo mrak 

Finance půjdou tam, kde o nich budete vědět

Přispíváte konkrétním lidem na konkrétním místě, kteří dělají konkrétní věc, dle které se nejspíše rozhodujete, kam vlastně své peníze dáte. A to je velké plus, protože víte přesně, co se s vašimi penězi bude dělat a komu pomohou. Spousta neziskovek se nijak neštítí zveřejnit, kde všude darované peníze pomáhají a co se za ně dělá.

Rozvoj neziskového sektoru je tak trochu investicí do budoucna

Nikdy nevíte, kdy se ocitnete v tíživé situaci, kdy nastane doba, kdy budete na dně anebo se zkrátka ocitnete v důchodovém věku s tím, že vaši milí synáčkové a dcery vás nechají pěkně shnít někde v bytě. V tu chvíli je každá pomoc dobrá a váš každý příspěvek do neziskového sektoru je jistou dlouhodobou investici pro případ, že by se snad něco stalo, a i vy potřebovali pomoc. A nemusí to být přímo s vámi, ale mohou to být klidně psí útulky – budete nemocní, nebudete se moci postarat o mazlíčka, a tak se bude hodit i nějaké místo, kde se o pejska či kočku postarají.
držící se ruce 
Pozitiva, které přináší finance od soukromých osob, zdaleka převyšují mírný diskomfort, který daný člověk zažije po tom, co ty peníze takhle dá. A přece jen, když už nic, tak minimálně budete mít dobrý pocit z toho, že jste svojí stovkou, kterou byste utratili za pivo nebo cigarety, pomohli někomu, pro koho je stovka velký životní rozdíl.