Rubriky
Business

Stěhování v Děčíně může ztroskotat na demontáži nábytku

Když začínáte uvažovat nad termínem stěhování v Děčíně, jedna z prvních věcí, co vás zřejmě napadne, bude shánění balicího materiálu a kartonových krabic a následné skládání předmětů do jejich útrob. To je ovšem ta jednodušší část celého procesu, sbalit věci do krabic zvládne kde kdo, ale když se s vámi stěhuje i nábytek, mění to celou situaci. Zvláště tehdy, je-li rozebíratelný.

kuchyňská linka

Troufnete si rozmontovat nábytek?

Rozmontovat možná ano, ale dát jej zas dohromady na novém působišti, nebo jej přizpůsobit rozměrům nových prostor, to vyžaduje už jistý fortel, zkušenosti a také mnohdy pořádné vybavení. Každý ale nemá k dispozici Aku-šroubovák, kotoučovou či přímočarou pilu, vrtačku, různé svěrky, úhelníky, sadu šroubováků a další speciální nářadí. Jsou lidé, co se věnují zcela odlišným profesím, a mají doma jen jedny kleště, kladívko, několik šroubováků a při troše dobré vůle i tu vrtačku.

kočka na židli

Montáž skříní, stolků, postelí či komod vyžaduje fyzické nasazení, jistou sílu, obratnost, šikovnost v úchopu a při manipulaci, schopnost díly k sobě patřičně spojit, aby se spoj neviklal a aby byl dostatečně pevný. Problémy mohou vznikat u dřevotřísky, kde se protáčí vruty, některé desky mohou být velmi těžké, při řezání je nutné dbát na to, aby se neodlamovala dýha atd. Velmi obtížné jsou z hlediska montáží například vestavěné skříně na míru a kuchyňské linky, kde na sebe navazují jednotlivé díly a vzniká tím složitý komplex, který mnohdy dá zabrat i zdatným kutilům.

Stěhovací firmy se po sametové revoluci orientovaly zpočátku hlavně na samotný stěhovací akt a postupně přicházely na to, že řada jejich klientů si s montáží nábytku neví rady, a že to zbytečně komplikuje situaci. Od té doby, kdy stěhováci mají v popisu práce i tuto činnost, se značně urychluje a hlavně usnadňuje celý proces. Značnou výhodou je i pojištění pro případ poškození či ztráty majetku, což se samozřejmě týká i montážních prací.