Wi-fi zastávky v Praze !

Problém s nedostupností wifi tedy bezdrátového internetového signálu na zastávkách městské hromadné dopravy je v České Republice opravdu aktuální problém, který provází nejen mladé lidi.
 
Něco co v zahraničí bývá samozřejmostí se v Česku stává přehnaným luxusem, a to samozřejmě nemám na mysli pouze připojení k internetu na zastávkách MHD.
 Karlův most
Ovšem Pražský magistrát nabídl řešení, které potěší jistě většinu z nás. Pojďme si tedy novinku představit.
 
K dnešnímu dni se v našem hlavním městě připojíš zdarma k wifi na frekventovanějších tramvajových zastávkách. Zastávka Husinecká dostala wifi kabát jako první, největší radost mají jistě studenti Vysoké školy ekonomické, která je jen pár set metrů zastávky.
Další místa přibývají velice rychle a je vysoce pravděpodobné že časem bude disponovat bezdrátovým připojením na zastávkách městské hromadné dopravy celá Praha.
 
Veškeré zastávky fungující online má na svědomí projekt Smart City Prague což v překladu znamená Chytré město Praha. Jedná se o koncept, který má modernizovat metropole po celé Evropě. Nejedná se tedy pouze o zastávky s připojením wifi, ale také mnoho dalších projektů nejenom v Praze. Jedná se například o chytré popelnice, lampy nebo nabíječky elektroaut, kterých bude časem jen a jen přibývat. Je nuto podotknout že většina připravovaných rozšíření a modernizací je zatím pouze ve stádiu přípravy – tedy na papíru.
 
V Praze můžeme také narazit na chytré lavičky. Jednu z nich můžeme najít například na Puškinově náměstí. Jejich hlavní výhodou je to, že fungují na solární energii a disponují USB porty díky kterým si zde máte možnost nabít své elektronické zařízení.  Většina lidí, hlavně tedy mladých toto vnímá jako velice užitečnou pomoc.
 autobusová zastávka
Jedná se o obrovský krok kupředu, kdy můžeme pouze být natěšení nebo zvědaví co dalšího si pro nás v Praze přichystají.