Rubriky
Vzdělání

Poznejte krásy bývalého královského města Loket s ubytováním v penzionu Ulrika

Loket je bývalé královské město vybudované na skalním ostrohu nad řekou Ohří. Dominantu tvoří kamenný hrad ze 12. století, s jehož slávou jsou spojena jména Přemysla Otakara II. a Karla IV. V raném středověku sloužil jako obranný štít proti nájezdům od západní hranice a využíval především své strategické polohy.
Dnes je právě zmiňovaná poloha historické části města s hradem zajímavým cílem mnoha výletníků. Můžete tu prožít nezapomenutelné okamžiky a obdivovat jak překrásné dílo matky přírody, tak i lidský um stavitelů kamenných staveb. A těch je tu k vidění bezpočet. Můžete shlédnout městské hradby, silueta hradu, gotické a renesanční domy podél Masarykova náměstí, kostel sv. Václava a mnoho dalších. Ubytování lze zajistit v některém z penzionů přímo na náměstí , které jsou ideálním výchozím bodem k poznávání pamětihodností a ke vstřebávání atmosféry připomínající přelom gotiky a renesance.

Okolí řeky Ohře

Cyklostezka Euregio Ergensis je jednou z nejvytíženějších v západních Čechách

Historické stavby vyniknou především večer při umělém osvětlení a pobyt ve městě se tak může stát cílem toulek romantického snění, ve dne je vyhledávaným cílem pěších procházek a projížděk na kole zejména okolní zalesněný terén. Podél Ohře vede cyklostezka Euregio Ergensis a Karlova zelená stezka a velice působivé je splouvání řeky na vypůjčeném plavidle. Od Královského Poříčí se řeka zařezává hlouběji do skal a lemují ji smíšené lesy s převahou jehličnanů, pod Starým Sedlem je podél pravého břehu vyhlášen Přírodní park Údolí Ohře a až do Karlových Varů protéká Ohře Chráněnou krajinnou oblastí Slavkovský les.

kolonáda v Karlových Varech

Jedním z nejkrásnějších panoramat jsou Svatošské skály, které slouží jako cvičný horolezecký terén. Pokud se přece jen rozhodnete ke splouvání říčního toku, plavbu zahajujte pod Sokolovem a prodlužte ji alespoň k Radošovu nebo do Hradiště, kde plavbu zpestří četné peřeje. Pokud jste milovníky krásných výhledů do krajiny, nenechte si ujít některou z vyhlídek a rozhleden v Karlových Varech, např. rozhlednu Diana, Ottovu výšinu a vyhlídku Karla IV.