Tekuté zdraví

Svému zdraví bychom se měli věnovat. Můžeme začít třeba tím, že tělu dodáme vitamíny a živiny ovocnými a zeleninovými šťávami. Tyto nápoje jsou rozhodně pro naše tělo zdravější a přirozenější než kupované energetické nápoje. Ty jsou nejen drahé, ale obsahují velké množství cukru.
nápoje na detox
Jestli máte strach, že ovocné a zeleninové nápoje vás budou stát majlant, nemusíte se opravdu obávat. Můžete je totiž připravit z levnějších druhů zeleniny a ovoce. Mrkev, zelí, červená řepa nebo okurka vás určitě finančně nezruinují. Mrkev by neměla chybět v žádné připravované šťávě. Tato zdánlivě obyčejná zelenina má pro naše tělo řadu pozitivních vlastností. Můžete ji míchat nejen s ostatní zeleninou, ale chutně doplní i ovoce. Pokud budete mrkvový nápoj popíjet každý den, prospějete tím nejen vlasům a nehtům, ale především vaší pokožce. Šťáva vám pročistí organismus a vaše tělo doplní o vitamín C a A.
mrkvová šťáva
Zelná šťávaby také mezi zdravými nápoji neměla chybět. Zelí v jídelníčku našich předků figurovalo od pradávna jako účinný lék. Má velké množství vitamínu C, železa, hořčíku a draslíku. Šťáva je prospěšná při kašli, nachlazení. Pomáhá při chorobách močového ústrojí.
Velmi zdravá je šťáva z červené řepy. Rozhodně patří mezi jednu z nejzdravějších zelenin. Šťávu z řepy by si měl jednou za čas dopřát každý z nás. Obsahuje sodík, vápník a důležitý hořčík. Nevýhodou je, že pro svou typickou chuť a vůni mnozí řepu nemusí.
Oblíbená a osvěžující šťáva je okurková. V poslední době stoupá obliba domácích okurkových limonád. Věděli jste, že okurka obsahuje křemík, který je důležitý pro růst vlasů a nehtů?
malinové pití
Abyste šťávy vhodně konzumovali a měli pro vaše zdraví ten správný přínos, pijte je vždy čerstvé. Pokud je to nutné, neuchovávejte nápoj déle než dvacet čtyři hodin v lednici. Stejně tak si pro přípravu nápoje vybírejte kvalitní a čerstvé suroviny.
 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup